رسوب زدایی باطری ماشین | تمیز کردن سولفاته های اطراف باتری ماشین
دوشنبه 17 خرداد 1400 مدیر سایت 9233 2

رسوب زدایی باطری ماشین | تمیز کردن سولفاته های اطراف باتری ماشین

باطری ماشین سولفاته شده چیکار کنیم؟ در این مقاله در 9 مرحله به شما میگوییم که چگونه میتوانید برای همیشه از سولفاته شدن باتری ماشین خود خداحافظی کنید.

بسیاری از رانندگان در برهه ای از زمان مشکل در راه اندازی و استارت خوردن وسایل نقلیه خود دارند. بسیاری از اوقات این اتفاق ناامید کننده به دلیل تجمع اکسیده شدن یا سولفاته شدن در ترمینال های باتری ایجاد می شود. سولفاته شدن باتری خودرو یکی از دلایل اصلی کاهش عمر باتری ماشین و عملکرد ضعیف باتری است. خوردگی باتری نه تنها می تواند از استارت خوردن وسیله نقلیه شما جلوگیری کند  بلکه این موضوع باعث دردسر صبح ، هنگام رفتن به محل کار شما خواهد شد و می تواند منجر به مسائل دیگری از جمله آسیب به تهویه هوا و سیستم برق خودرو گردد.

خوشبختانه ، سولفاته شدن باتری ماشین به راحتی قابل تشخیص است. خیلی اوقات ، و به خصوص با باتری های قدیمی ، شما می توانید یک پوشش سفید ، سبز یا آبی رنگ در اطراف پایانه های باتری ماشین خود ، سرباتری یا کابل های باتری خودرو مشاهده کنید. این تجمع زباله های شیمیایی قابلیت رسانایی باتری را کاهش می دهد و منجر به جریان گذرا می شود که روشی فانتزی است که می توان گفت به دلیل مقاومت الکتریکی می تواند منجر به عملکرد نامناسب باتری ماشین شود.

سولفاته شدن باتری

یادگیری نحوه تمیز کردن سر باتری های ، باتری خودرو از هزینه های بی مورد و نگرانی شما جلوگیری می کند. همچنین تمیز نگه داشتن باتری خودرو از سولفاته شدن ، باعث افزایش دوام باتری و عملکرد مناسب باتری می شود.

شما عزیزان میتوانید با تماس با کارشناسان امداد باتری یدک رسان به شماره 09353564407 راهنمایی کامل در این زمینه دریافت نمایید.

 

روش سریع و آسان برای تمیز کردن سولفاته ها و جرم های باتری ماشین

آیا شما در ترمینال های باتری خود متوجه ماده ای خاکستری و سفید شده اید؟ وقت آن است که سولفاته های باتری خودرو خود را تمیز کنید. گاهی اوقات ، به خصوص با وسایل نقلیه ای که مرتباً استفاده نمی شوند ، ممکن است ترمینال های باتری اکسید شوند. این بدان معناست که ماشین شما ارتباط خوبی با باتری برقرار نمی کند ، بنابراین ممکن است در راه اندازی خودرو خود با مشکل روبرو شوید و همچنین هنگام رانندگی باتری شارژ کامل نداشته باشد. بنابراین ، شما باید آن را تمیز کنید ، اما چگونه؟

سولفاته شدن باتری ماشین

این مراحل آسان را انجام دهید:

  -   ابتدا اطمینان حاصل کنید که ماشین شما به خاطر ایمنی خاموش است. چون قرار است با منبع تغذیه ماشین سر و کار داشته باشید، بنابراین بهتر است آن را خاموش کنید.

   -  باتری را پیدا کرده و سر باتری ها را جدا کنید. برای جدا کردن آنها به آچار نیاز خواهید داشت. ابتدا ترمینال منفی و سپس ترمینال مثبت را بردارید.

   -  هرگونه آسیب دیدگی باتری را بررسی کنید. در حالی که در آنجا هستید ، ممکن است مطمئن شوید که در باتری شما هیچ برآمدگی ، ترک خوردگی یا تاب خوردگی وجود ندارد. اینها نشانه هایی است که اگر وجود داشته باشد، ممکن است لازم باشد باتری خود را تعویض کنید.

   -  در ترمینال ها و داخل سرباتری ها کابل یک ماده سفید مشاهده خواهید کرد. این ماده ای است که باید برداشته شود. اکنون برای انجام این کار به لوازمی چون: مسواک ، آب ، جوش شیرین ، سمباده ، پارچه یا حوله برای خشک کردن و گریس نیاز دارید.

   -  مقدار بسیار کمی آب را با مقداری جوش شیرین در یک درب یا ظرف کوچک مخلوط کنید. سپس ، با استفاده از مسواک ، خمیر را روی پایانه ها و سرباتری ها بمالید. کاملا صبر کنید تا ماده سفید (سبز یا آبی ) رنگ از بین برود. اگر محل سولفاته شدن قابل جداشدن نیست ، ممکن است لازم باشد خمیر جوش شیرین و آب چند دقیقه در محلول بماند تا به راحتی سولفاتگی جدا گرد. برخی نیز گزارش می دهند که از نوشابه به جای جوش شیرین به عنوان مایع تمیز کننده استفاده می شود. اساساً ، آب گازدار همان چیزی است که لازم داریم برای این کار ، چرا که عملکرد محلول جوش شیرین در آب همان تاثیر نوشابه را دارد. خبر خوب این است که هر دو مورد معمولاً در آشپزخانه خانه شما یافت می شوند ، بنابراین برای تمیز کردن خوردگی باتری نباید در یافتن یکی از این دو مورد مشکل داشته باشید.

تمیز کردن سولفاته باتری ماشین

- در صورت لزوم می توانید از سمباده برای از بین بردن سولفاته شدن استفاده کنید. برای اطمینان از اینکه اتصال باتری شما به بهترین شکل ممکن است ، به قسمت داخلی سرباتری ها توجه ویژه داشته باشید و آنها را نیز با مسواک و محلول جوش یرین تمیز نمایید.

   -  همه چیز را با حوله یا پارچه خشک کنید.

- پس از خشک کردن میتواند از پد های محافظ سرباتری و ترمینال ها استفاده نمایید که بسیار کاربردی و مفید در جلوگیری از سولفاته شدن باتری ماشین شما میباشد.

 - در مرحله آخر مقداری گریس نسوز به ترمینال ها و سرباتری ها اضافه کنید. این به جلوگیری از سولفاته شدن در آینده کمک می کند.

 -  سرباتری و کابل ها را دوباره وصل کنید ، ابتدا ترمینال مثبت و سپس منفی را متصل کنید.

 

 

به منظور اطمینان از دوام زیاد باتری و رانندگی مطلوب ، باید باتری خود را به طور منظم از نظر جرم گرفتگی و سولفاته زدن و هرگونه آسیب دیگر بررسی کنید. عمر اکثر باتری ها حدود 2.5 تا 5 سال است. با این حال ، این بستگی به نحوه استفاده شما از باتری ماشین دارد.

شما استارت قوی تر و بهبود شارژ باتری را مشاهده خواهید کرد.

در صورت روشن نشدن خودرو  میتوانید با تماس با کارشناسان امداد باتری یدک رسان به شماره 09353564407 راهنمایی کامل در این زمینه دریافت نمایید تا دوستان ما شما را کمک رسانی کنند.

 

کلام آخر :

شما ماشین خود را می شویید ، واکس می زنید و جاروبرقی می کنید تا در دید همه تمیز به نظر برسد. اما آیا تا به حال به فکر نظافت وسایل زیر کاپوت بوده اید؟ با تمیز کردن ترمینال های باتری خودرو خود ، در واقع می توانید به باتری ماشین کمک کنید تا عملکرد قوی تر و طولانی تری داشته باشد! ما در یدک رسان که تخصصی ترین مرجع لوازم یدکی خودرو میباشد با یک راهکار ساده شمارو راهنمایی کردیم. میتوانید با مطالعه بقیه مقالات ما به علم خود در زمینه تعمیر و نگهداری خودروی خود بی افزاید. همچنین متوانید تجربیات خود را در مورد سولفاته شدن باطری ماشین زیر همین مقاله در قسمت نظرات اعلام کنید تا بقیه هم استفاده کنند.

 

 این مقاله در وبلاگ باتری ماشین نوشته شده و با کلمات سولفاته شدن باطری ماشین ، پاک کردن سولفاته های باطری ، رسوب زدایی از باتری ماشین ، تمیز کردن سولفاته ، تمیز کردن سرباتری ، جرم زدایی از باتری ماشین ، راه های جلوگیری از سولفاته شدن باطری ، پیشگیری از سولفاته شدن ، از بین بردن سولفاته سرباتری ،شستن باطری ماشین با جوش شیرین ،رسوب گیری باطری ماشین برچسب گذاری شده است.

باتری ماشین #سولفاته شده باطری ماشین 
 • سینا فرخی - 1400/05/09 , 08:45

  سلام ، جهت جلوگیری از رسوب زدایی باطری ماشین میتوان از یک حبه قند خیس استفاده نمود . به این صورت که قند را خیس کنیم و به سر باطری ماشین بچسبانیم. دیگر رسوب نمیکند، این ترفند را یک راننده ماشین سنگین قدیمی به من یاد داد. خواستم این ترفند کابردی را با مخاطبان خوب شما هم در میان بگذارم.
  0 | 0
  • مدیر سایت - 1400/09/19 , 10:15

   سلام و درود ، روش بسیار جالبی بود و یسیار ممنون از شما که این روش تجربی رو بیان کردید تا بقیه هم استفاده کنن.
   0 | 0
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2022
امداد رسانی فوری