انواع برف پاک کن های شیشه جلو ماشین | مدل های مختلف برف پاک کن
جمعه 04 تیر 1400 مدیر سایت 1230 0

انواع برف پاک کن های شیشه جلو ماشین | مدل های مختلف برف پاک کن

برف پاک کن ها انواع مختلف دارند که در این مقاله سعی کردیم مدل های مختلف برف پاک کن ها و سایز های مختلف آنها را بررسی کنیم .

برف پاک کن ها یکی از معدود اجزای بسیار مشهودی هستند که به راحتی توسط راننده قابل دید و تعویض هستند که انواع مختلفی دارند. اصولا برف پاکن ها برای از بین بردن باران ، برف ، یخ ، گرد و غبار ، گرده گل و یا سایر مواد زائد از شیشه شما ضروری هستند تا هنگام رانندگی دید واضحی داشته باشید. از آنجا که غالباً تصادفات جاده ای به دلیل دید ضعیف ایجاد می شود ، این امر باعث می شود که برف پاک کن ها به همراه چراغ ها و تهویه داخلی برای ایمنی رانندگی حیاتی باشند.

 

به چه نوع برف پاک کن هایی نیاز دارم؟

 

خرید برف پاک کن جدیدی که مناسب خودرو شما باشد مهمتر از انتخاب یک مجموعه و اتصال آنها به ماشین است. شما باید مشخصات تیغه های مختلف ، اندازه های مورد نیاز و ظاهر برف پاک کن را در نظر بگیرید. در زیر می توانید نمای کلی از قطعات مختلف ، انواع و سبک های مختلف برف پاک کن و همچنین مهم بودن اندازه را پیدا کنید. همچنین اطلاعاتی در مورد نوآوری های اخیر در فناوری برف پاک کن و آینده احتمالی برف پاک کن ها وجود دارد.

 انواع مختلف برف پاک کن

 

قطعات برف پاک کن خودرو:

 

    بازوی برف پاک کن شیشه جلو :  معمولاً از فلز ساخته می شود. بازو ، حرکت را از موتور برف پاک کن به خود برف پاک کن منتقل می کند.

    اتصالات :  تیغه برف پاک کن را به بازوی برف پاک کن متصل می کند. برای اطمینان از اینکه برف پاک کن بی صدا و کارآمد کار می کند ، استفاده از نوع مناسب کانکتور بسیار مهم است.

    فلکسورهای فنر (داخل یا خارج تیغه لاستیک) : فلکسورهای فنر اطمینان حاصل می کنند که تیغه لاستیک فشار یکنواخت و حتی عمل پاک کردن را در کل طول خود حفظ می کند. فلکسور های  فنر برای تماس کامل بین تیغه و شیشه جلو  خودرو شما مطابقت دارد.

    عنصر تیغه : ساخته شده از لاستیک طبیعی یا کلروپرن ، تیفه اطمینان از حداکثر انعطاف پذیری را می دهد زیرا تیغه در پایان هر ضربه در شیشه جلو زاویه می دهد. عنصر لاستیکی( تیغه ) که در تماس با شیشه قرار می گیرد ، برای کاهش اصطکاک ، با پوشش مخصوص و پودر گرافیت ، سطح آنرا تصفیه می کند و با دقت بالایی ساخته شده ، تغییر یکنواخت زاویه را با چرخش برف پاک کن به سمت بالا و پایین شیشه ، تضمین می کند.

    اسپویلر : اسپویلر در قسمت جلو راننده به برف پاک کن شیشه جلو راننده تعبیه شده است تا کارایی آیرودینامیکی را بهبود بخشد و هنگام رانندگی با سرعت بالا باعث کاهش باد شود.

 

از بین تمام این قطعات ، عنصر تیغه، بخشی است که با گذشت زمان بیشتر در معرض سایش قرار می گیرد. به خصوص که لاستیک حتی بدون استفاده به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب و هوا خراب می شود.

 

 

انواع مختلف برف پاک کن ها

 

سه نوع اصلی تیغه های برف پاک کن عبارتند از: معمولی ، تخت و هیبریدی.

اگر خودرو شما با برف پاک کنهای شیشه ای معمولی عرضه شده است ، برای عملکرد و ارتقا دید بصری ، می توان آنها را با برف پاک کن های تخت یا هیبریدی جایگزین کرد. با این حال ، باید توجه داشت که خودروهایی که با برف پاک کن تخت همراه هستند نمی توانند از نوع معمولی استفاده کنند.

 

برف پاک کن های معمولی

تا همین چند سال پیش ، برف پاک کن های شیشه ای متداول ترین نوع نصب شده در خودروهای جدید بودند. امروزه تقریباً همه خودروهای جدید به تیغه های تخت مجهز شده اند.

 برف پاک کن معمولی

برف پاک کن های شیشه ای معمولی دارای ساختار کامپوزیتی فلزی یا پلاستیکی متشکل از یک پل مرکزی و پیوندهای مفصلی هستند که بسته به طول تیغه بین 4 تا 8 نقطه فشار را فراهم می کند. فلکسورهای فنر نیروی تولید شده توسط فنر بازوی برف پاک کن را از طریق پل برف پاک کن توزیع می کنند و برای فشار یکنواخت روی شیشه به عنصر تیغه متصل می کنند.

 

برف پاک کن های تخت شیشه جلو

به طور فزاینده ای ، اکنون ماشین های جدید به برف پاک کن های تخت مجهز شده اند.

برف پاک کن تخت

برف پاک کن های شیشه جلو تخت از فلکسورهای کششی فلزی پشتیبانی می کنند که از تیغه با یک اسپویلر یکپارچه برای پشتیبانی از فشار تولید شده توسط جریان هوا پشتیبانی می کنند. این موضوع اجازه می دهد تا شکل آیرودینامیکی مسطح تری ایجاد شود که صدای باد را کاهش دهد. خم کننده ها پروفیل تیغه را دقیقاً مطابق با شیشه جلو تشکیل می دهند و فشار یکنواخت را در سرتاسر لبه تماس تضمین می کنند. همچنین کم خطر تر از یک برف پاک کن شیشه ای معمولی است ، زیرا کمتر دید رانندگان را مسدود می کند.

 

برف پاک کن های هیبریدی شیشه جلو ماشین

همانطور که از نامش پیداست ، برف پاک کن های شیشه ای ترکیبی از برف پاک کن های معمولی و مسطح هستند. آنها با عملکرد برف پاک کن های شیشه ای معمول از ویژگی های آیرودینامیکی و ظاهری برف پاک کن های تخت برخوردار هستند.

 برف پاک کن هیبریدی

اسپویلر یکپارچه در تمام طول تیغه کار می کند و باعث کاهش باد می شود تا نیروی پایین آمدن را حفظ کند. این باعث می شود تیغه لاستیکی روی شیشه جلو ماشین حرکتی نرم و آرام بخصوص در سرعت  بالا به این شکل عمل میکند.

 

اندازه های مختلف برف پاک کن

علاوه بر انواع مختلف برف پاک کن های شیشه جلو ، اندازه های مختلفی نیز در دسترس است. اگر تیغه های خیلی بلند را انتخاب کنید ، آنها به یکدیگر برخورد می کنند یا از لبه شیشه بیرون می روند. و تیغه هایی که خیلی کوتاه هستند ، شیشه جلو ماشین شما را به طور کامل تمیز نمی کنند که باعث کاهش دید و ایمنی می شوند. در صورت داشتن تردید ، بهتر است برف پاک کنهای شیشه جلو خود را اندازه گیری کنید یا کتابچه راهنمای ماشین خود را مطالعه کنید تا اندازه صحیح برف پاک کن خود را انتخاب کنید.

 

برای یافتن برف پاک کن های مناسب شیشه ماشین خود ، نگاهی به طیف گسترده ای از برف پاک کن های فروشگاه ما بیندازید.

 

این مقاله در وبلاگ یدک رسان و قسمت برف پاک کن نوشته شده و با کلمات انواع برف پاک کن ، انواع مختلف برف پاک کن ، انواع تیغه های برف پاک کن ، برف پاک کن تخت ، برف پاک کن هیبریدی ، انواع برف پاک کن های شیشه جلو ، انتخاب برف پاک کن مناسب خودرو  ، تیغه های مختلف برف پاک کن ، انواع گوناگون برف پاک کن ، چند مدل برف پاک کن داریم؟ ، مدل های مختلف برف پاک کن ، مدل های برف پاک کن برچسب گزاری شده است.

 

برف پاک کن #انواع برف پاک کن 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری