روشهای مراقبت و نگهداری از باتری ماشین! امداد باتری یدک رسان
يكشنبه 16 خرداد 1400 مدیر سایت 978 0

روشهای مراقبت و نگهداری از باتری ماشین! امداد باتری یدک رسان

جهت نگهداری از باتری ماشین باید بدانیم باتری ماشین ما از نوع خشک است یا آبی؟در این مقاله با رعایت نکات گفته شده حداقل 1 الی2 سال به عمر باتری خود افزایش میدهید.

بررسی و نگهداری منظم باطری ماشین

تست و بازرسی منظم به بالا بردن و به حداکثر رساندن عمر باتری ماشین کمک می کند. حداقل یک بار در ماه یک بررسی اجمال انجام گیرد. برای حفظ عملکرد مطلوب باتری ماشین این کار توصیه می شود.

هنگام بررسی باتری از موارد زیر به عنوان راهنما استفاده کنید:

وضعیت شارژ باتری را بررسی کنید. بیشتر باتری ها دارای یک نشانگر( چشمی ) حالت شارژ روی باتری هستند که به شما کمک می کند وضعیت باتری را در محل خود تشخیص دهید. با این حال ، یک روش مطمئن تر برای بررسی استفاده از ولت متر برای تعیین ولتاژ تثبیت شده است یا برای باتری ها آبی دریچه های درب باتری قابل جدا شدن هستند ، یک هیدرومتر برای تعیین وزن مخصوص (SG) الکترولیت است. یک باتری شارژ شده ولتاژ تثبیت شده بالاتر از 12.5 ولت و قوای SG بالای 1.240 دارد.

چک کردن سطح آب باتری

1- اطمینان حاصل کنید که قسمت روی درب باتری تمیز ، خشک ، بدون آلودگی باشد. یک باتری کثیف می تواند از طریق جرم درب باتری تخلیه شود.

2- ترمینال ها ، پیچ ها ، سرباتری ها ، گیره ها و کابل ها را از نظر شکستگی ، خرابی یا شل شدن اتصالات بررسی کنید. اینها باید تمیز ، محکم و بدون خوردگی باشند.

3- برای حفاظت بیشتر ، روی سر باتری ها  و اتصالات کابل یک پوشش نازک از گریس نسوز بزنید.

4- باتری ماشین را از نظر علائمی چون  آسیب فیزیکی یا پارگی بازرسی کنید. این معمولا نشان دهنده این است که باتری بیش از حد گرم شده یا بیش از حد شارژ شده است.

 

اگر باتری قابل نگهداری دارید( باتری های آبی ) ، مهم است که بررسی کنید آیا باتری از الکترولیت کافی برای پوشاندن صفحات باتری برخوردار است. در صورت نیاز به پر کردن ، بیش از حد پر نکنید زیرا وقتی باتری  ماشین کاملاً شارژ می شود سطح مایعات افزایش می یابد و ممکن است سرریز شود. با استفاده از آب مقطر پر کنید و هرگز با اسید سولفوریک پر نکنید.

هنگام سرویس دهی به یک باتری بدون نیاز به نگهداری ( باتری خشک )، نشانگر وضعیت شارژ را بررسی کنید. با این کار می توانید از وضعیت باتری و اینکه آیا باتری باید شارژ یا تعویض شود ، عکس بگیرید. ممکن است باطری خودرو توانایی روشن کردن  موتور را داشته باشد ، اگرچه نشانگر برای جایگزینی باتری مشخص شده است. اگر نشانگر حالت شارژ "تعویض باتری ماشین را" توصیه می کند ، مهم است که باتری تعویض شود زیرا ممکن است سطح الکترولیت زیر صفحات باشد که منجر به انفجار داخلی می شود.

 بررسی نگهداری باتری ماشین

    برای باتری هایی که در برنامه های فصلی استفاده می شوند و به مدت طولانی ذخیره می شوند ، قبل از ذخیره سازی ، باتری را کاملاً شارژ کنید. به طور منظم وضعیت شارژ یا ولتاژ را بررسی کنید. در صورت افت ولتاژ به زیر 12.5 ولت ، باتری را دوباره شارژ کنید. قبل از اتصال مجدد به دستگاه های الکتریکی ، بررسی کامل باتری مهم است.

 

اگر در مورد وضعیت خود باتری یا وضعیت شارژ باتری اطمینان ندارید ، به کارشناسان فروش باتری یدک رسان به شماره 09353564407  تماس حاصل نمایید . آنها می توانند باتری شما را بازرسی و تست کنند و به شما مشاوره و کمک حرفه ای دهند.

 

 

تست باتری ماشین

آزمایش باتری باید بخشی جدایی ناپذیر از روال معمول نگهداری وسایل نقلیه در نظر گرفته شود و بدون اینکه مشکلی در شروع وجود داشته باشد یا نه ، باید انجام شود. با توجه به افزایش نیاز برق در باتری  خودرو، هشدار تمام شدن باطری ماشین کمی قبل از خرابی داده می شود. تعویض باتری قبل از مصرف می تواند به از بین بردن بسیاری از هزینه ها و مشکلات مربوط به پایان عمر باتری کمک کند.

 

قبل از تست باتری ، مهم است که باتری کاملاً شارژ شود. حتی یک باتری که کمی تخلیه شده است می تواند خوانایی کاذب داشته باشد و در صورت نیاز به شارژ مجدد ، باتری  خودرو را معیوب بداند.

تست باتری ماشین

انواع مختلفی از تجهیزات برای تست باتری ماشین وجود دارد. تستر باتری دیجیتال گزینه مطلوبی است زیرا از نظر ایمنی ، استفاده آسان و تشخیص سریع وضعیت باتری امکان پذیر است. از تست بارهای ثابت و قابل تنظیم ، ولتمترها ، هیدومترها و تست های تخلیه نیز می توان استفاده کرد ، با این وجود قبل از استفاده از هر یک از این تسترها آموزش صحیح برای جلوگیری از آسیب دیدگی یا صدمه به خودرو لازم است.

 

عوامل موثر بر عمر باتری ماشین

با افزایش سن باتری با انجام عملکردشان به تدریج باتری ها ظرفیت خود را از دست می دهند. شارژ و تخلیه مداوم در نهایت منجر به خرابی می شود. قطعات با گذشت زمان دچار خوردگی می شوند ، لرزش و روشن خاموش شدن مکرر باعث آسیب به باتری می گردد که همه این عوامل در نهایت باعث خرابی و از کار افتادن باطری خودرو می شوند. شارژ بیش از حد و کمبود شارژ باتری نیز تاثیر مشتقیم در دوام و طول عمر باتری خواهد داشت.

باتری های تخلیه شده (آبی)

یک باتری آبی باید با هیدومتر اندازه گیری شود. کاهش وزن مخصوص 1.220 یا کمتر در همه سلول ها نشان دهنده باتری تخلیه شده است و باید قبل از بررسی و  تست بیشتر شارژ شود. شرایط خالی شدن ممکن است به دلیل وجود مشکلی در سیستم برق رسانی (لغزش تسمه دینام ، تنظیم نبودن دینام ، مقاومت زیاد در اثر خوردگی) باشد. همه این عوامل باید بررسی و تنظیم گردند تا طول عمر بلند برای باتری به وجود آید .

 

 

نکات فنی

 لرزش می تواند عمر باتری را کاهش دهد.

برای محدود کردن لرزش باتری ماشین ، همیشه از گیره باتری استفاده کنید. از محافظ داخلی قوی برای مقاومت در برابر آسیب در برابر سایش و سوراخ شدن از لرزش خودرو استفاده کنید. انتخاب درست باتری مناسب خودرو شما یکی دیگر از عواملی است که در طول عمر باتری شما مفد است چرا که اگر باتری که در دایره قدرت دینام خودرو شما نباشد و روی ماشین قرار دهید باتری یا بیش از حد شارژ میگردد و یا کمتر از میزان نیاز خود شارژ میشود . که این موضوع باعث از پیری زود رس باتری خودرو شما میگردد .

 

این مقاله در وبلاگ باتری ماشین و با کلمات روش نگهداری باتری ماشین ، تست باتری ماشین ، باتری تخلیه شده ، روش شارژ باتری تخلیه شده ، محافظ باتری ماشین ، سر باتری ماشین ، نگهداری باتری خشک ، نگهداری باتری آبی ، گریس نسوز روی باتری و تستر دیجیتال باتری ماشین برچسب گذاری گردیده است.

 

باتری ماشین #نگهداری باتری ماشین 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری