علت زیاد شارژ شدن باتری ماشین چیست؟ | شارژ بیش از حد باتری ماشین
پنجشنبه 20 خرداد 1400 مدیر سایت 3322 0

علت زیاد شارژ شدن باتری ماشین چیست؟ | شارژ بیش از حد باتری ماشین

آیا باتری ماشین شما زیاد شارژ میشود ؟ دلایل زیاد شارژ شدن باتری ماشین چیست؟ در این مقاله امداد باتری یدک رسان به طور کامل توضیح میدهد. با ما همراه باشید.

بعضی ها گمان میکنند فقط کمبود شارژ کافی باعث خالی شدن و خرابی باتری ماشین میگردد. در صورتی که همانطور کمبود شارژ باعث کاهش طول عمر میگردد، شارژ بیش از حد نیز باعث کاهش دوام و طول عمر باتری میگردد. در این مقاله میخواهیم دلایل زیاد شارژ شدن باتری ماشین را مورد بررسی قرار دهیم .

 

علت زیاد شارژ شدن باتری ماشین

در حالی که ممکن است چند متغیر در شارژ بیش از حد باتری خودرو نقش داشته باشند. باتری کاملاً به دلیل شارژ بیش از حد می میرد. این ایمن ترین عارضه جانبی است ، اما تنها چیزی نیست که ممکن است اتفاق بیفتد. باتری بیش از حد شارژ شده ، اسید سولفوریک و آب مقطر را به نقطه جوش میرساند. محفظه باتری در اثر شارژ بیش از حد داغ شده و شروع به ذوب شدن یا تورم می کند. هیدروژن قابل اشتعال می تواند در داخل سلولهای مهر و موم شده باتری جمع شده و باعث تورم محفظه تحت فشار و تراوش از طریق دریچه های کوچک شود. وقتی هیدروژن به اکسیژن وارد شود ، تبدیل به بمب ساعتی می شود. یک جرقه کوچک الکتریکی می تواند گاز را مشتعل کرده و باعث انفجار باتری شود و ترکش پلاستیک و سرب را بهمراه ذرات اسید سولفوریک سوز آور به اطراف ارسال کند. بدیهی است که این خطرناکترین عارضه جانبی باتری بر اثر شارژ بیش از حد شده است.

 ترکیدگی باتری بر اثر شارژ زیاد

چه عواملی باعث شارژ بیش از حد باتری ماشین می شود؟

شارژ بیش از حد باتری ماشین امروزه یک مشکل رایج در وسایل نقلیه محسوب میشود. شارژ بیش از حد باتری می تواند به طور قابل توجهی از طول عمر آن بکاهد ، روشن کردن آن را دشوارتر کند ، کارایی آن را کاهش دهد و در موارد شدید حتی منجر به انفجار باتری ماشین شود. شارژ بیش از باتری ماشین حد مشکلی است که به سختی می توان متوجه آن شد. علاقه مندان به خودرو گاهی اوقات مراقبت صحیح از باتری را اشتباه می فهمند ، یا مشکلاتی را که یک باتری می تواند برایش اتفاق بیافتد را درک نمی کنند. جلوگیری از شارژ اضافی باتری ماشین کاری  آسان و ارزان میباشد.

 

 

تنظیم کننده ولتاژ خراب باشد

اگر تنظیم کننده ولتاژ به درستی کار نکند ، باتری خودرو بیش از حد شارژ می شود. تنظیم کننده ولتاژ معمولاً بخشی از دینام است و برای نگه داشتن جریان ثابت ولتاژ به باتری استفاده می شود. اگر تنظیم کننده ولتاژ خراب باشد ، باتری را کم یا زیاد شارژ میکند. در صورت ارسال زیاد ، باتری خودرو بیش از حد شارژ می شود. تنظیم کننده ولتاژ به راحتی و با قیمتی مقرون به صرفه قابل تعویض است ،

 

دینام ماشین خراب باشد

گاهی اوقات خود دینام می تواند دلیل شارژ زیاد باتری ماشین باشد. دینام وسیله ای است که توان مکانیکی موتور را برای شارژ باتری به برق تبدیل می کند. وقتی دینام خراب می شود ، معمولاً از ایجاد برق برای باتری جلوگیری می کند ، که در نهایت باعث تمام شدن عمر باتری مگردد. اما اگر دینام اشتباهی در ماشین قرار داده شود یا دینام با سرعت نادرستی کار کند ، انرژی زیادی برای باتری ماشین ایجاد می کند و باعث شارژ بیش از حد باتری ماشین می شود. دینام یکی دیگر از قطعاتی است که به راحتی تعویض می شود.

 

شما عزیزان میتوانید در انجام هر کدام از این مراحل سوال یا مشکلی در انجام داشتید، میتوانید زیر همین مقاله سوال یا نظر خود را بیان کنید و یا با شماره 09353564407 تماس حاصل نمایید.

 

استفاده نادرست از شارژر

اگر از شارژر باتری در خارج از ماشین شما برای شارژ باتری استفاده می شود ، استفاده نادرست از شارژر می تواند باعث شارژ بیش از حد شود. اگر یک باتری بیش از حد طولانی روی شارژ قرار گرفته باشد ، می تواند باعث شارژ بیش از حد و کاهش قابل توجه در طول عمر و کارایی باتری ماشین شما شود. به همین دلیل مهم است که در مورد باتری خاص خود بدانید و بفهمید چه مدت برای شارژ شدن لازم است. شارژ زیاد منجر به بروز مشکلاتی ازقبیل کاهش عمر باتری می شود.

 شارژر باتری ماشین

 

شارژرهای خراب باتری ماشین

بعضی اوقات شارژرها ممکن است ایراد داشته باشند. تنظیمات آنها ممکن است نادرست باشند ، در نتیجه ، ممکن است باتری شما بیش از حد شارژ شود ، حتی اگر با دقت شارژ خود را کنترل کنید. این مشکلی است که به سختی می توان از آن اجتناب کرد ، زیرا اشتباهات تولید ممکن است در هر کجا و در هر زمان و بدون اخطار رخ دهد. بهتر است مرتباً شارژر خود را تست کنید تا ببینید آیا درست کار می کند یا خیر.

 

حرارت بیش از اندازه

گرمای شدید در تابستان نیز می تواند تأثیر نامطلوبی بر روی باتری ماشین بگذارد. اگر باتری قبلاً بیش از حد شارژ شده باشد ، گرمای شدید می تواند مشکلات ناشی از شارژ بیش از حد را افزایش دهد و مشکلات دیگر باتری را تشدید کند. اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید اجتناب از این مشکل دشوار است. تنها راه واقعی برای اطمینان از ایمنی در برابر این مشکل در وهله اول جلوگیری از اضافه بار است.

 

 

 

به طور معمول باتری ماشین در ولتاژ 14.4 ولت برای شارژ سریع و 13.8 ولت برای شارژ شناور. شارژ می گردد.  صفحات باتری دارای ظرفیت مشخصی هستند و می توانند مانند خازن شارژ را نگه دارند ، بنابراین این "شارژ صفحه" را منعکس می کند. مقدار قابل قبولی انرژی ذخیره شده از این طریق وجود دارد. اگر بدون شارژ یا تخلیه اجازه دهید باتری حدود 5 روز بماند ، این شارژ هدر خواهد رفت و ولتاژ مدار باز واقعی قابل اندازه گیری است. باتوجه به توضیح داده شده در مورد بازه شارژ درست باتری ماشین اگر از میان اعلام شده باتری بیشتر شارژ گردد باعث شارژ بیش از حد باتری ماشین شده که در بعضی مواقع در باتری های نیاز به نگهداری ( باتری های آبی ) ترمینال ها  وسرباتری ها شروع به سولفاته زدن میکنند که این موضوع باعث کاهش عمر باتری میگردد.

 

این مقاله در وبلاگ باتری ماشین نوشته شده و با کلمات تنظیم کننده ولتاژ ، شارژ بیش از حد باطری ماشین ، استفاده نادرست شارژر ، ولتاژ زیاد باتری ماشین ، دلایل شارژ بیش از حد باتری ماشین ، زیاد شارژ شدن باطری ماشین، ترکیدگی باتری ماشین ، علت شارژ زیاد باطری ماشین برچسب گزاری شده است.

باتری ماشین #شارژ باتری ماشین 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری