نشانه های ضعیف شدن باطری ماشین |علت ضعف باتری ماشین چیست؟
چهارشنبه 19 خرداد 1400 مدیر سایت 14770 0

نشانه های ضعیف شدن باطری ماشین |علت ضعف باتری ماشین چیست؟

باطری ماشین شما ضعیف شده؟کم جون استارت میخورد؟ نور جلو ماشین ضعیف شده ؟در این مقاله تمامی دلایلی که باعث ضعیف شدن باتری ماشین میگردد را به طور کامل توضیح میدهیم

گرفتار شدن با یک باتری خالی شده در یک مکان ناآشنا همیشه ناخوشایند است ، اما در اواسط زمستان گرفتار شدن با یک باتری خالی می تواند خطرناک نیز باشد. خوشبختانه ، باتری ها معمولاً نشانه های از ضعیف شدن خود به ما میدهند که اگر به موقع به آنها توجه گردد می توانید قبل از اینکه گیر بیافتید ، یک باتری جایگزین بگیرید. مراقب نشانه های ضعیف شدن باطری ماشین که در ذیل گفته میشود، باشید تا در سرما گیر نکنید!  

 

مطالب مرتبط دیگر را بخوانید

 

چراغهای جلوی کم نور شده باشد

یکی از نشانه های ضعیف شدن باطری ماشین کم نور شدن چراغهای جلو میباشد.اگر باطری خودرو شما خراب است ، نمی تواند اجزای الکتریکی خودروی شما  از جمله چراغ های جلو را به طور کامل تأمین کند. اگر مشاهده کردید که چراغ های جلوی شما کم نو و ضعیف تر از حد معمول به نظر می رسند ، توجه داشته باشید! کاهش نور نه تنها یک مسئله ایمنی است ، بلکه به این معنی است که باتری ماشین شما تقریباً روبه پایان است.

 تست باتری ماشین

 

استارت آهسته میخورد

از دگر نشانه های ضعیف شدن باطری ماشین میتوان به کم جون و آهسته استارت خوردن ماشین اشاره نمود. این یکی ازعلامت های بارز و قدیمی جهت فهمیدن ضعیف شدن باطری ماشین است. کلید را می چرخانید و موتور آماده احتراق می گردد و قبل از روشن شدن ماشین ، صدای استارت کم جون و کند برای مدت طولانی تر از حد معمول میباشد. اگر این اتفاق می افتد ، وقت آن است که باتری خود را تست کنید.

 

 

باتری قدیمی باشد

اگر باتری ماشین شما چند سال از عمر آن گذشته است ،یکی دیگر از نشانه های ضعیف شدن باطری ماشین میابشد و میتوانید شک کنید که احتمال دارد عمر آن تمام شده باشد. تمام قطعات با گذشت زمان فرسوده می شوند و باتری ماشین هم از این قائده مستثنی نیست. چرخه های مکرر تخلیه در هنگام استارت خودرو، دمای شدید (هم سرد و هم گرم) و سایر عوامل همه باعث تخلیه باتری ها در طول زمان می شوند. اگر نمی دانید باتری ماشین شما آخرین بار کی تعویض شده است ، بسته به برند باتری شما ضمانت باتری متفاوت خواهد بود برای مثال محصولات صبا باتری برای خودروهای سبک به جز تاکسی 12 ماه ضمانت و برای خودروهای سنگین 6 ماه ضمانت دارد. .یا میتوانید با ولت متر باتری ماشین را که خاموش است اندازه گیری نمایید اگر ولتاژ باتری ماشین شما بین 10الی 12 ولت باشد بدان معناست که باطری ماشین شما ضعیف شده است . اما اگر ولتاژ باتری کمتر از 8 ولت باشد مطمئن باشید باطری شما عمر خودش را کرده است.

 

برای فهمیدن این موضوع و یا تعوض باتری خودرو خود میتواند با کارشناسان ما با شماره 09353564407 تماس حاصل نمایید.

 

چراغ های پشت امپر و رادیو کار می کنند ، اما ماشین روشن نمی شود

در این سناریو ، به احتمال زیاد باتری شما به اندازه کافی قوی است که می تواند قطعات الکترونیکی شما را تأمین کند ، اما آنقدر قوی نیست که بتواند انرژی استارت خوردن را کاملاً تأمین کند.که خود این موضوع نشانه بارز ضعیف شدن باطری ماشین را میرساند. در این حالت ، از جامپر استارت برای روشن شدن ماشین متوانید استفاده کنید و اگر دینام شما سالم باشد با شارژ باتری توسط دینام ، باطری شما کاملا شارژ و مانند قبل استارت خاوهد خورد.

 

سولفاته شدن شدید سر باتری ها

می توانید باتری خود را تمیز کرده و احتمالاً عملکرد بهتری را مشاهده کنید ، اما توجه داشته باشید که این موضوع احتمالاً فقط به صورت  کوتاه مدت رفع شده است. زیرا مواد سولفاته و خوردگی دوباره بر روی سرباتری و باتری ظاهر خواهد گشت. بسیاری از متخصصان توصیه می کنند اگر خوردگی وسولفاته شدن شدت زیادی داشته باشد، باتری و سر باتری  مثبت نیز تعویض شود .

 

روشن شدن چراغ هشدار پشت آمپر باتری

در ماشین های امروزی معمولا یک چراغ به شکل باتری در پشت آمپر میباشد.  هنگامی که باطری ماشین ضعیف شده باشد و یا باتری به درستی شارژ نمی شود یا مشکلی در شارژ شدن دارد این چراغ  در پشت آمپر روشن میگردد. این نور همچنین می تواند نشان دهد که مشکلی در دینام یا قسمت دیگری از سیستم الکتریکی وجود دارد. هنگامی که چراغ روشن می شود ، بهترین کار این است که سیستم برق وسیله نقلیه خود را توسط یکی از تکنسین های امداد باتری ما بازرسی کنید. شماره تماس جهت بررسی 09353564407 که در کمترین زمان در محل شما حاضر میشوند.

 روشن شدن چراغ باتری پشت آمپر

 

چک کردن سرباتری ها و اتصالات مربوط به باتری

اگر اتصالات  باتری به درستی متصل نشده باشند باعث می شود وسیله نقلیه مانند  باتری ضعیف یا خالی عمل کند. اگر اتصالات شل هستند ، آنها را محکم کنید و ببینید آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. اگر اینگونه نباشد ، ممکن است باتری در حال از بین رفتن باشد و شما باید باتری را تست کنید.

 

شما یک چراغ را در ماشین روشن گذاشته اید.

گاهی اوقات خطای انسانی دلیل ضعیف شدن  یا از بین رفتن باتری ماشین است. اگر تمام موضوعاتی که تا الان گفته ایم و شما آن را اجرا کرده اید و هیچ یک از آنها دلیل ضعف شدن باتری شما نیست ، ممکن است موضوعی به همین سادگی که چراغ را روشن کرده اید دلیل ضعیف شدن باتری خودرو شما شده است. ممکن است این اتفاق برای یک شب ویا یک هفته رخ داده باشد. در هر صورت باتری شما را خالی کرده است . نیاز به سرزنش نیست چون ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. در صورت لزوم باتری را شارژ کنید که اگر با شارژ مجدد باتری مانند قبل عمل کرد یعنی باتری ماشین شما فقط ضعیف شده است . اما اگر عملکرد باتری مانند قبل نبوده و دوباره خالی شده باشد، باید تعویض کنید و سعی کنید در آینده توجه بیشتری داشته باشید.

 چراغ سقفی ماشین روشن

روشن نکردن خودرو برای مدت چند روز متوالی

اگر مسافرت رفته اید و بعد چند روز به سراغ ماشین خود رفته اید که روشن کنید و میبینید روشن نمیشود متعجب نشوید چون این امر یک موضوع کاملا طبیعی است . چرا که باتری های ماشین یک موجود زنده محسوب میشوند و پس از چند روز ( بسته به عمر باتری شما) اگر شارژ نشوند قطعا خالی میشوند و عمر خود را ممکن است به طور کامل از دست دهند.

پیشنهاد میگردد جهت از خالی نشدن باتری حداقل در طول هفته 3 مرتبه خودرو خود را روشن و هر مرتبه حداقل 20 دقیقه خودرو را روشن بگذارید تا باطری خودرو شما کاملا شارژ گردد .

 

این مقاله در وبلاک بانری ماشین نوشته شده و با کلمات نشانه های ضعف باتری ماشین ، علت ضعیف شدن باطری ماشین ، نور ضعیف چراغ های جلو ، وقتی باتری ماشین ضعیف میشه ، چگونه بفهمیم باتری ماشین ضعیف شده ، باتری ماشین ضعیف شده ، باتری ضعیف خودرو ، علامت های ضعیف شدن باتری ماشین و ضعیف استارت خوردن باتری ماشین برچسب گذاری شده است.

باتری ماشین #ضعف باتری ماشین 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری