دلیل کار نکردن برف پاک کن |چرا برف پاک کن کار نمیکند؟
سه شنبه 01 تیر 1400 مدیر سایت 42598 0

دلیل کار نکردن برف پاک کن |چرا برف پاک کن کار نمیکند؟

دلایل مختلفی برای کار نکردن برف پاک کن وجود دارد. در این مقاله 6 دلیل رایج که منتج به کار نکردن و خرابی برف پاک کن میشود را بررسی کرده ایم.

پاک نگه داشتن شیشه جلو ماشین وظیفه اصلی برف پاک کن ها میباشد که این موضوع برای تجربه ایمن رانندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر نمای روشن و واضحی از جاده در پیش رو نداشته باشید ، به سختی می توان از تصادف ، وجود شی در جاده یا نقص در سطح جاده مانند گودال ؛ آگاه گردید و از وقوع حادثه جلوگیری کرد.

برای اینکه شیشه جلو ماشین شما تمیز باشد ، باید برف پاک کن های شما به درستی کار کنند. در بعضی مواقع ممکن است به نظر برسد که برف پاک کن خودرو شما آنطور که باید کار نمی کنند یا ممکن است به طور کلی از کار بیفتند. دلایل مختلفی برای کار نکردن برف پاک کن ماشین شما وجود دارد.

 دسته برف پاک ماشین

در اینجا 6 دلیل اصلی برای کار نکردن برف پاک کن خودرو شما وجود دارد:

 

 

  • تیغه های برف پاک کن شما پاره شده است.

یکی از دلالیل رایج کار نکردن برف پاکن خرابی تیغه های آن میباشد. وضعیت تیغه های برف پاک کن شما به طور مستقیم با عملکرد خوب برف پاک کن شما ارتباط دارد. اگر لبه های لاستیکی تیغه های برف پاک کن شما پاره شده باشد ، برف پاک کن تماس مناسبی با شیشه جلو برای پاک کردن رطوبت یا زباله ندارد. شکاف کوچکی که در اثر لاستیک خرابشده باقی مانده است در واقع می تواند آلودگی اضافی را که باعث خراشیده شدن شیشه جلو ماشین شما می شود را به دام بیندازد. بلافاصله تیغه های برف پاک کن را تعویض کنید تا دید شما به خطر نیفتد.

 

  • برف پاک کن های شیشه جلو خودرو دارای یخ یا برف است.

    یخ زدگی برف پاکن

برف پاک کن ها می توانند مقدار کمی از برف را از شیشه جلو اتومبیل شما پاک کنند ، اما قبل از کار با برف پاک کن ها ، برف های سنگین و مرطوب باید توسط برس برف، پاک شوند. برف مرطوب می تواند آنقدر بر روی برف پاک کن ها سنگین شود که تیغه های شما خم شود ، بازوهای برف پاک کن می توانند از محورها دور شوند و یا کلا خراب شوند و موتور برقی برف پاک کن آسیب ببیند. قبل از استفاده از تیغه های برف پاک کن ، برف سنگین را از شیشه جلوی ماشین خود بردارید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که بارش سنگین برف را تجربه می کند ، مانند فیروزکوه ، اردبیل ، آذربایجان ، زنجان و ... بهتر است که بخواهید از تیغه های برف پاک کن با کیفیت و اصل استفاده کنید.

 

 

  • موتور برف پاک کن از کار افتاده است.

موتور برف پاک کن شیشه جلو یک موتور الکتریکی است. به عنوان یک جز الکتریکی ، می تواند به طور غیرمنتظره ای اتصال و یا از کار بی افتد و نیاز به تعویض دارد. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، برف پاک کن های شما کار نمی کنند و شما نمی توانید آب ، کثیفی یا برفی را که در جلوی شیشه شما قرار دارد پاک کنید. فوراً موتور برف پاک کن شیشه را عوض کنید.

جهت تماس با باطری سازی سیار ما میتوانید با شماره 09126486577 تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان در محل شما حاضر شوند .

  • فیوز برف پاکن پاک کن سوخته است.

وقتی موتور برف پاک کن دچار اضافه بار می شود ، فیوز مربوطه می سوزد. فیوز به گونه ای طراحی شده است که نقطه ضعفی در در مدار برف پاک کن شیشه جلو باشد که باعث اضافه بار گردد، سریع قطع میکند. به این ترتیب اگر به هر دلیلی موتور بیش از حد  دچار اضافه بار شود ، به جای موتور برف پاک کن که قیمت آن گران تر است ، ابتدا فیوز می سوزد. در صورت سوختن فیوز موتور برف پاک کن ، برف پاک کن کار نمیکند که باید این موضوع را بررسی کنید و فیوز را تعویض نمایید. برف زیاد روی تیغه های برف پاک کن یا تیغه یا بازوی برف پاک کنی که روی چیزی گیر کرده یا بهم چسبیده است ، می تواند باعث سوختن فیوز شود. جسم مزاحم را پاک کرده و فیوز را تعویض کنید.

اگر هنوز هم جواب نداد ، باید به یک باطری ساز مراجعه نمایید و مشکل را با ایشون در میان بگذارید تا بتواند مسئله کار نکردن برف پاک کن ماشین شما را به درستی حل نماید. 

 

  • ریختن جسم یا شی بر روی شیشه که مانع از حرکت برف پاکن شود.

    تمیز کردن شیشه ماشین

از دیگر دلیل های کار نکردن برف پاک کن همین موضوع است ؛ این اتفاق بسیار معمول است مخصوصا اگر خودرو خود را در زیر یک درخت مانند کاج پارک کرده اید این احتمال وجود دارد که برف پاکن های شما کار نکنند. تعجب کردید؟ بله ، برخی درختان مانند کاج از خود شیره های ترشح میکنند که بسیار چسبناک و دارای حجم است که مانع از حرکت برف پاک کن میگردد . برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است خودرو را در همچین مکان هایی پارک نکنید و اگر با این مشکل روبه رو شدید سریعا شیشه ماشین خود را بررسی کنید تا مانعی اگ وجود داشت آن را تمیز کنید و سپس از برف پاک کن خودو خود استفاده نمایید.

  • مهره های محوری برف پاک کن شل هستند.

بازوهای برف پاک کن توسط مهره ای بر روی محور انتقال به برف پاک کن متصل می شوند. محورها معمولاً با یک گل میخ بیرون زده می شوند. بازوهای برف پاک کن نیز از طریق یک سوراخ که در پایه آن قرار دارد بهم می رسند. یک مهره به گل میخ محکم می شود تا بازوی برف پاک کن را محکم به محور نگه دارد. اگر مهره کمی شل باشد ، که این اتفاق خیلی پیش میآد ،موتور برف پاک کن محور را می چرخاند اما بازوی برف پاک کن حرکت نمی کند. ممکن است با تغییر جهت برف پاک کن کمی حرکت کند اما شیشه جلو را پاک نمی کند. ممکن است متوجه شوید که فقط یک برف پاک کن کار می کند در حالی که دیگری در پایین می ماند. اگر این مشکل را دارید ، مطمئن شوید که مهره های محوری برف پاک کن محکم هستند. در غیر این صورت ، از یک مکانیک حرفه ای  بخواهید برف پاک کن ها را بررسی کند و آنها را تعمیر کند.

 

این مقاله در وب سایت یدک رسان و در قسمت برف پاک کن نوشته شده و با کلمات کار نکردن برف پاک کن ، خرابی برف پاک کن ، دلیل کار نکردن برف پاک کن ، علت کار نکردن برف پاک کن ، از کار افتادن برف پاک کن ، چرا برف پاک کن من کار نمیکند؟ ، خرابی برف پاک کن برا چیست؟ ، چرا برف پاک کن حرکت نمیکند؟ و علت ضعیف کار کردن برف پاک کن برچسب گزاری شده است.

برف پاک کن #خرابی برف پاک کن 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری