صدای لنت ترمز در حال حرکت ماشین | علت صدای لنت ترمز چست؟
دوشنبه 24 خرداد 1400 مدیر سایت 6464 0

صدای لنت ترمز در حال حرکت ماشین | علت صدای لنت ترمز چست؟

شنیدن صدای لنت ترمز در حال حرکت ماشین بسیار آزاردهنده است. در این مقاله علت صداهای مختلف لنت ترمز و راه های رفع آن را به صورت کامل و کاربردی توضیح داده ایم.

چرا ترمزهای من سر و صدا می کنند؟

ترمزهای من “جیر جیر" میکند ، یکی از رایج ترین شکایاتی است که در مورد ترمز می شنویم.

صدای لنت ترمز می تواند آزار دهنده باشد ، اما همچنین می تواند ما را از مسائل بالقوه خطرناک آگاه کند. بهتر است آن را ایمن کنید و صداهای ترمز خود را توسط یک مکانیک معتمد بررسی کنید

. در این مقاله ، من سه مورد از رایج ترین صداهای لنت ترمز را که به طور روزمره با آن روبرو می شوم ، پوشش می دهم و سعی می کنم مقداری از روند ترمیم را برای هر یک روشن کنم.

برخی از تکنیک های تعمیراتی که ما در اینجا به اشتراک می گذاریم غیرمعمول است و شما هرگز آنها را در دفترچه راهنمای سرویس یا بولتن خدمات فنی پیدا نخواهید کرد. اگر تصمیم دارید آنها را امتحان کنید ، لطفاً با دقت مطالعه کنید.

 لنت ترمز جلو

ترمز سابیده میشود ؟

 رانندگی را متوقف کنید! اگر ترمزهای شما سخت میگیرد ، احتمالاً لنت های ترمز کاملاً ساییده شده اند. ادامه رانندگی خطرناک است و هرچه بیشتر این کار را انجام دهید ، هزینه نهایی آن جهت برطرف کردن موضوع بیشتر می شود.

 

  1. هنگام استفاده از ترمز ، صدای سابیده شدن به گوش میرسد.

وقتی ترمز می گیرید ، شنیدن صدای سابیده شدن مانند ایجاد اصطکاک با یک نوار به گوش میرسد. اگر این را می شنوید ، باید بیدار شوید و رانندگی را متوقف کنید! صدای سابیدگی  در ترمز معمولاً به دلیل کمبود مواد لنت ترمز ایجاد می شود. لنت ها و دیسک ها اکنون فلز به فلز هستند و مواد ترمز باقی نمانده است .

 

چرا لنت های ترمز فرسوده می شوند؟

مسئله مهم این است که باید بدانیم لنت های ترمز یک وسیله مصرفی است و بعد از مدتی باید آن را تعویض کرد. لنت های ترمز مانند تکه های صابون هستند.

سرانجام آنها عادت می کنند و برای جایگزینی آنها باید کمی هزینه کنید. اگر این کار را نکردید، ترمزهایتان به مرحله خرد شدن می رسد ، فقط تصور کنید که هر بار که روی پدال ترمز می روید ، مقداری از پولی که بابت خرید آن دادید به هوا می رود.

 لنت ترمز تمام شده

چطوری میشه لنت ترمز را تعمیر کرد

به صدای خرد کردن فکر کنید به عنوان صدای کمی در گوش شما که نجوا می کند ، "تو مرا می کشی!" مکانیک ها برای این کلمه اختصاری دارند ، اگر ترمزهای شما به سختی گرفته میشود  ، رانندگی را متوقف کنید و با یک کامیون یدک کش تماس بگیرید. هزینه بکسل در طولانی مدت ارزش آن را خواهد داشت. اگر خوش شانس باشید ، فقط باید لنت های ترمز خود را تعویض کنید. قرار است لنت ها را تعویض کنید. اگر لنت های ترمز خود را به موقع تعویض کنید ، اغلب می توانید دیسک های خود را نگه دارید. اگر مدتی است که با وجود صدای سابیدگی رانندگی و ترمز کرده اید ، انتظار داشته باشید که دیسک های خود را تعویض کنید و شاید برخی قطعات دیگر را نیز تعویض کنید. چه اتفاقی می افتد وقتی اجازه می دهید .

 

  1. در هنگام ترمز گرفتن صدا از پشت می آید .

این مسئله ترمز مسئله ای است که راننده را آزار می دهد و جان تعمرکار را به لب میرساند تا متوجه شود مشکل از کجاست.در ابتدا ، ماه ها طول کشید تا بفهمیم چه چیزی باعث ایجاد صدای تلنگر در عقب خودرو شده است. پس از باز کردن قسمت عقب خودرو ، روانکاری هر بوش و بررسی فاصله از هر قسمت قابل تصور ، به این نتیجه رسیدم که درام های عقب باعث ایجاد صدا می شوند.

ترمزهای دارم چیست؟

بسیاری از اتومبیل ها دارای ترمز دارم در عقب هستند. در ترمزهای درام ، یک کفش با فشار دادن داخل درام فلزی ، ماشین را متوقف می کند. درام های ترمز ، مانند دیسک ها ، هر چند وقت یک بار دوباره ظاهر می شوند. قطعه برش در تراش ترمز سطح قدیمی ترمز را از بین می برد و یک سطح همسان جدید و خوب ایجاد می کند. در طی این روش ، قطعه برش یک شیار در درام ترمز ایجاد می کند به طوری که چشم غیر مسلح نمی تواند آن را ببیند.

 

  1. صدایی مانند شکستن در هنگام رانندگی

ترمزهای سخیف می توانند بسیار آزاردهنده باشند ، و علاوه بر این ، ممکن است معنی داشته باشند. صدای جیر جیر ممکن است نشانه ای از خطر از نوعی باشد ، یا ممکن است فقط نشانه لنت ترمز ارزان باشد.

شایع ترین علت این صدا : لنت های ترمز ارزان و بی کیفیت به طور معمول ، ترمز ناشی از لنت ترمز ارزان است. یک کار ترمز ارزان قیمت وقتی برای آن هزینه می کنید خوب به نظر می رسد ، اما ممکن است سالها با دردناکی آزار دهنده همراه باشد. لنت های ترمز ارزان قیمت ، پوسته های بزرگ فلزی در مواد ترمز دارند و وقتی ترمز را کمی فشار دهید و یک پوسته در امتداد دیسک کشیده میشود که باعث صدای  ، جیرجیر می شود. صدای جیر جیر ممکن است با از بین رفتن آن پوسته خاص از بین برود ، اما معمولاً یک پوسته فلزی دیگر درست در پشت آن قرار دارد. بهترین راه برای جلوگیری از این نوع سر و صدا انتخاب لنت ترمز با کیفیت است.

 خراب شدن لنت ترمز

اگر هنگام رانندگی در جاده ترمزهای شما جیر جیر میکند یا جیغ می زند ، اما با فشار دادن روی ترمز ، صدا از بین می رود ، من احساس می کنم که نشانگر سایش ترمز شما به روتور برخورد کرده و باعث ایجاد صدا می شود.

نشانگر سایش یک زبانه فلزی کوچک است که روی لنت ترمز بسته شده است. وقتی لنت های ترمز فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند ، این زبانه فلزی شروع به کشیدن در امتداد دیسک می کند و راننده را از بروز مشکل احتمالی هشدار می دهد.

چطوری میشه صدای جیر جیر لنت ترمز را بر طرف کرد؟

 سر و صدا را خیلی طولانی نادیده نگیرید. لنت ترمز نازک است و برای ایمنی شما و محافظت از قسمتهای دیگر سیستم ترمز خیلی زود به سرویس نیاز دارد. در اینجا خلاصه ای از سه صدای شایع ترمز و محتمل ترین علل وجود دارد. در اینجا خلاصه ای از سه صدای شایع ترمز و محتمل ترین علل وجود دارد.

 

این مقاله در وبلاگ یدک رسان و قسمت لنت ترمز نوشته شده و با کلمات لنت ترمز ، صدای لنت ترمز ، صدای جیر جیر لنت ترمز ، صدای جیغ لنت ترمز ،علت صدای لنت ترمز چیست؟ ، صدای لنت ترمز بعد از تعویض،  علت تمام شدن لنت ترمز ،صدای لنت ترمز در حال حرکت ماشین چیست؟ ، صدای لنت ترمز عقب ، علت زود تمام شدن لنت ترمز ، ساییده شدن لنت ترمز ، سایده شدن نامتقارن لنت ترمز و ترمز دارم برچسب گذاری شده است.

لنت ترمز #لنت ترمز 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2022
امداد رسانی فوری