باتری کیا اپتیما | باتری اپتیما چند آمپر است؟
پنجشنبه 12 آبان 1401 مدیر سایت 1500 1

باتری کیا اپتیما | باتری اپتیما چند آمپر است؟

باتری اپتیما چند آمپر است ؟ باتری فابریک کیا اپتیما ،  70 آمپر پایه بلند میباشد.البته باتری اپتیما جی تی لاین ۷۴ آمپر است . ارسال و نصب رایگان باتری اپتیما در محل شما

 فروش اینترنتی انواع باتری کیا اپتیما

 

باتری کیا اپتیما چند آمپر است؟

باتری فابریک کیا اپتیما 70 آمپر پایه بلند میباشد.

(اما برای خودرو اپتیما جی تی لاین باتری ۷۴ آمپر باید قرار داد).

 

باتری کیا اپتیما

 

باتری مناسب کیا اپتیما :

 

باتری اپتیما جی تی لاین( GT line ) :

 

بهترین باتری مناسب برای کیا اپتیما چیست؟

باتوجه به اینکه توان دینام اپتیما از 70 امپر تا 80 آمپر میباشد شما میتوانید تا 80 آمپر برای کیا اپتیما باتری قرار بدهید.اما فراموش نکنید اگر اقدام به تعویض باتری کیا اپتیما با امپری بالاتر از 80 آمپر کردید حتما در بعضی سیم کشی های خودرو باید دست به تقویت و تعویض کابل های برق خودرو به کابلهای قوی تر نمایید.

در آخر باید بیان کرد اگر باتری با آمپر بالاتر نیاز بود خود کارخانه کیا حتما اقدام به قرار دادن باتری با آمپر بالاتر میکرد. لذا اگر سیستم صوتی  با برق بیشتر و یا لامپ های اضافه که منجر به استفاده از برق بالاتری دارد نمیکنید همان باتری فابریک کیا اپتیماکه 70 آمپر میباشد ، قرار دهید.

 

میزان گارانتی باتری اپتیما :

برای باتری اپتیما برندهای مختلفی وجود دارد که در جدول زیر ضمانت هر کدام از آنها براساس نوع برند باتری مشخص گردیده است.

 

 

کارخانه و برند باتری

میزان گارانتی

اوربیتال قرمز (سپاهان باتری)

15 ماه گارانتی معتبر تعویض

اوربیتال سیلور (سپاهان باتری)

15 ماه گارانتی معتبر تعویض

اوربیتال پریمیوم (سپاهان باتری)

18+9 ماه گارانتی معتبر تعویض

سوزوکی (سپاهان باتری)

16 ماه گارانتی معتبر تعویض

EFB (سپاهان باتری)

21+9 ماه گارانتی معتبرتعویض

تینو (آکو باتری)

14 ماه کارانتی معتبر تعویض

شارک ( نیروگستران )

14 ماه کارانتی معتبر تعویض

واریان ( صبا باتری )

12 ماه گارانتی معتبر تعویض

 

 

راه های ارتباطی با امداد باتری یدک رسانی :

2 روش ارتباطی بین ما و شما عزیزان وجود دارد که اولین روش ورود به سایت یدک رسانی میباشد.

روش دوم تماس با کارشناسان ما یعنی تماس با شماره 09353564407 میباشد.

 

باتری خارجی مناسب برای کیا اپتیما چیست؟

از نمونه باتری های خارجی که مناسب کیا اپتیما در ایران میباشد میتوان به باتری کومهو، باتری تایگر ، باتری دلکور ، باتری پوما ، باتری رویال و دگر باتری های کره ای نام برد که متاسفانه با افزایش نرخ ارز و تخصیص نیافتن ارز به واردات باتری ماشین در حال حاظر واردات این نوع باتری های صورت نمیپذیرد و اگر هم در بازار باشد یا تاریخ مصرف باتری های ذکر شده گذشته و یا به صورت قاچاق وارد شده اند که دارای گارانتی بالاتر از 6 ماه نمیباشند.

 

بهترین مارک باطری برای اپتیما :

باتوجه به اینکه توان دینام اپتیما  از ۷۰ امپر تا ۸0 آمپر میباشد شما میتوانید تا ۸۰ آمپر برای خودرو خود باتری قرار بدهید . شما میتوانید اقدام به تعویض باتری کیا اپتیما با آمپری بالاتر از ۸۰ آمپر کنید حتما در بعضی سیم کشی های خودرو باید دست به تقویت و تعویض کابل های برق خودرو به کابلهای قوی تر نمایید.

در آخر باید بیان کرد اگر باتری با آمپر بالاتر نیاز بود خود کارخانه کیا حتما اقدام به قرار دادن باتری با آمپر بالاتر میکرد. لذا اگر سیستم صوتی با برق بیشتر و یا لامپ های اضافه که منجر به استفاده از برق بالاتری دارد نمیکنید همان باتری فابریک اپتیما که ۷۰ آمپر پایه بلند میباشد ، قرار دهید.

 

قیمت باتری کیا اپتیما چقدر است؟

برای این خودرو کره ای باتوجه به تنوع باتری ماشین که در فروشگاه یدک رسانی  موجود است و باتوجه به آمپر مورد نیاز شما برای خودروی خود قیمت ها متفاوتی وجود دارد که این تفاوت قیمت مربوط به نوع برند باتری ، آمپر باتری و کیفیت . ضامنت باتری های موجود در امداد باتری یدک رسانی میباشد.

برای مشاهده لیست کامل  انواع باتری کیا اپتیمابه فروشگاه یدک رسانی مراجعه نمایید و یا با شماره 09353564407 تماس حاصل نمایید تا شما عزیزان را مشاوره رایگان و کامل نمایند.

خرید باتری کیا اپتیما

 

نحوه تعویض باتری کیا اپتیما:

 

چگونه از روی چشمی باتری متوجه شویم که باتری اپتیما سالم است یا خراب؟

 چشمی باتری برای مشخص کردن وضعیت خود با سه رنگ مشخص شده است: 

۱- رنگ سبز : اگر چشمی باتری به رنگ سبز باشد به معنی این است که باتری ماشین سالم است.

۲- رنگ سیاه : اگر رنگ چشمی باتری به رنگ سیاه باشد. به معنای این است که شارژ باتری کم و به اندازه ای نیست که شما بتوانید از باطری استفاده کنید.

۳- رنگ سفید: اگر چشمی باتری به رنگ سفید باشد باتری اپتیما شما خراب شده است و میتوانید از خدمات تعویض باتری ماشین در محل استفاده نمایید باید باتری جدید را تهیه نمایید.

 

 از کجا بفهمیم باتری اپتیما چند آمپر است؟

برای فهمیدن اینکه باتری اپتیما چند آمپر است لازم است که باتری ماشین رو مشاهده نمایید .اما کجای باتری نوشته شده است که آمپر باتری چقدر است؟ بعد از باز کردن کاپوت ماشین باید روی درب باتری را مشاهده کنید معمولا در بالا سمت چپ و یا راست باتری مشخصات آن نوشته شده است ، مشخصاتی مانند ولتاژ باتری ، آمپر و میزان برق دهی در هوای سرد. معمولا امپر باتری رو با کلمه اختصاری AH و یا AMP نمایش داده میشود. اگر بر روی درب باتری مشخصات درج نشده بود میتوانید روی کناره باتری این مشخصات را مشاهده نمایید تا متوجه شوید باتری اپتیما چند آمپر است.

 برای کیا اپتیما باتری ایراتی بهتر است یا خارجی؟

باتوجه به وضع موجود برخی از باتری های کارخانه های تولید داخل دارای کفیت بسیار خوبی در صفحات، بسته بندی ، سرب موجود در باتری میباشند که از نظر کیفی نه تنها چیزی از باتری ها خارجی کم ندارند حتی باتوجه به گارانتی بلند مدتی که باتری های داخلی دارند وجه تمایز آنها با باتری های خارجی شده است.

پیشنهاد امداد باتری یدک رسانی استفاده از باتری های تولید داخل میباشد. باتری هایی مانند باتری اوربیتال سپاهان ، باتری اوربیتال پریموم سپاهان ، باتری سوزوکی و باتری تینو جزء برند های مناسب برای کیا اپتیما میباشد.

 تاریخچه کیا اپتیما:

شرکت کیا در سال ۲۰۰۰ برای اولین مدل اپتیما را به بازار عرضه کرد. در اولین مدل این سدان کره ای موتور ۷۶ اسب بخاری چهار سیلندر تعبیه شده است . مدل فیس لیفت و ارتقا یافته اپتیما در سال ۲۰۰۴ تولید گردید و به بازار عرضه شد. نسل دوم کیا اپتیما به لطف تجربیاتی که شرکت کیا در نسل اول این خودرو کسب کرده بود، خودرویی به مراتب بهتر را روانه بازار کرد در سال ۲۰۰۵. از تغییرات اساسی این مدل میتوان به ایمنی بسیار خوب و معقول این خودرو کره ای اشاره کرد و همچنین استفاده از پیشرانه جدید که برای آن در نظر گرفته شده بود.اما در سال ۲۰۰۸ یود که اپتیما به بازار ایران عرضه گشت اما به دلیل ظاهر نچندان جذاب این خودرو استقبال چندانی از این خودرو نشد . در سال ۲۰۱۰ بود که این خودرو با یک تحول عظیم به بازار ایران پا گذاست و برعکس دفعه قبل استقبال خوبی از اپتیما مدل ۲۰۱۰ شد.بعد از این مدل ، مدل ۲۰۱۴ این خودرو هم به بازار ایران وارد شد که این نسل شامل دو مدل اپتیما معمولی یعنی موتور ۲۰۰۰ سی سی و اپتیما جی تی لاین یعنی حجم موتور ۲۴۰۰ سی سی بود که هر دو مدل مانند مدل قیلی اپتیما بسیار پر فروش بودند. مدل های بعدی و بروز شده کیا اپتیما به دلیل مسائل اتخاذ شده وارد کشورمان نشدند اما همچنان با قدرت میتوان گفت به پیشرفت خود ادامه میدهد و امیدواریم مدل های به روز این خودرو کره ای به کشور وارد شوند. نکته قابل ذکر این است که از بدو ورود این خودرو به داخل کشور مجموعه یدک رسانی باتری کیا اپتیما معمولی و باتری اپتیما جی تی لاین را در سبد کالایی خود موجود کرد و انواع برند های این باتری را دارا میباشد. جهت خرید باتری اپتیما با شماره ۰۹۱۲۶۴۸۶۵۷۷ تماس حاصل نمایید.

چرا از خدمات  امداد باتری یدک رسانی استفاده کنیم؟

امداد باتری یدک رسانی با چندین سال سابقه در ارائه خدمات باتری ماشین در محل مشتری توانسته بیشترین جذب رضایت مشتری را داشته باشد.

مدت زمان رسیدن تکنیسین امداد باتری به شما در هر کجای ایران که باشید از لحظه ثبت سفارش کمتر از یک ساعت میباشد.

تکنسین های امداد باتریِ یدک رسانی ، افرادی کارآزموده و باتجربه میباشند که این موضوع کمک شایانی در زمان نصب و تعویض باتری میکند تا مشکلی در خودرو شما به وجود نیاید.

یدک رسانی ، با انتخاب افراد حرفه ای در پاسخگویی تلفنی کاملا شمارو راهنمایی میکنند تا مشکل خودرو شما شناسایی گردد.

 

چه زمانی بفهمیم باتری کیا اپتیما خالی شده است؟

دلایل زیادی جهت خالی شدن باطری خودرو وجود دارد اما چند دلیل مهم و اساسی وجود دارد که معمولا باعث خالی شدن باتری کیا اپتیما میگردد. اولین مورد روشن ماندن چراغ های خودرو میباشد که باعث خالی شدن باتری خودرو میگردد. دومین مورد کم استارت زدن ماشین ( مانند مسافرت رفتن که چند روز متوالی ماشین استارت نخورد ) که باعث خالی شدن باطری ماشین میشود.

سومین مورد استفاده از ضبط ماشین در زمانی که ماشین روشن نباشد. این سه دلیل از دلالیل اساسی خالی شدن باتری ماشین میباشد.

جهت شارژ باتری ماشین میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا در کوتاه ترین زمان تکنسین امداد باتریِ یدک رسانی در  محل شما حاظر میگردد.

 باتری فابریک اپتیما

 

چگونه قبل از تمام شدن باتری کیا اپتیما بتوانیم تشخیص دهیم و تعویض نماییم؟

یکی از راه های متوجه شدن از تمام شدن عمر باتری اول باید بدانیم طول عمر مفید باطری ماشین 2 الی 3 سال میباشد در زمان نزدیک شدن به این زمان هر یک ماه یک بار چشمی باتری را چک نماییم در صورت تغییر رنگ چشمی باید بدانیم باتری خودرو عمرش روبه پایان و زمان تعویض آن فرا رسیده. راه بعدی از نحوه استارت خوردن باطری خودرو میباشد ، اگر ماشین کم جون استارت بخورد و به زور روشن گردد دیگر راه نزدیک شدن پایان عمر باتری ماشین میباشد.

برای تعوض باتری کیا اپتیما میتوانید با شماره 09353564407 تماس حاصل نمایید.

 

چطور بفهمیم از گارانتی باطری ماشین ما چقدر باقی مانده است ؟

برای دانستن این موضوع ابتدا باید بدانیم باتری خودرو ما از چه برندی هست خارجی است یا داخلی ؟ اگر خارجی باشد که در حال حاضر بیشتر از 6 ماه گارانتی نمیگردد. اما اگر برای تولد داخل باشد بسته به نوع کارخانه تولیدی گارانتی باتری متفاوت میباشد.

اگر باتری کیا اپتیما برای کارخانه صبا باتری باشد این کارخانه کلیه باتری های خودرو های سبک خودر را (به غیر از تاکسی) 12 ماه گارانتی مینماید که برای تعویض آن نیاز به کارت گارانتی به همراه مهر و امضا فروشگاه میباشد.

اگر برای کارخانه سپاهان باتری باشد باتوجه به دیجیتالی بودن گارانتی این کارخانه ، یک شماره سریال بر روی درب باتری درج میگردد که با زدن شماره سریال در سایت سپاهان باتری مدت زمان باقی مانده از گارانتی باتری خود را مشاهده نمایید و یا با وارد شدن در لینک زیر به صورت مستقیم میتوانید گارانتی باتری سپاهان خود را مشاهده نمایید.

(لینک فعال سازی گارانتی سپاهان )

اگر برای کارخانه های دیگر مانند تینو وایا برنا و... باشد بین 12 الی14 ماه گارانتی معتبر دارند .

همچنین میتوانید جهت استعلام گارانتی باتری خودرو خود به صورت رایگان با کارشناسان ما به شماره 09353564407 تماس حاصل نمایید.

 

علت خوابیدن باتری اپتیما چیست؟

  • دلایل زیادی جهت خالی شدن باطری خودرو وجود دارد اما چند دلیل مهم و اساسی وجود دارد که معمولا باعث خالی شدن باتری اپتیما میگردد. اولین مورد روشن ماندن چراغ های خودرو میباشد که باعث خالی شدن باتری خودرو میگردد. دومین مورد کم استارت زدن ماشین ( مانند مسافرت رفتن که چند روز متوالی ماشین استارت نخورد ) که باعث خالی شدن باطری ماشین میشود.
  • سومین مورد استفاده از ضبط ماشین در زمانی که ماشین روشن نباشد. این سه دلیل از دلالیل اساسی خالی شدن باتری ماشین میباشد.
  • جهت شارژ باتری ماشین میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا در کوتاه ترین زمان تکنسین امداد باتریِ یدک رسانی در محل شما حاظر میگردد.

 

لازم به ذکر است در امداد باتری یدک رسانی ، تعویض و ارسال باتری ماشین در محل شما عزیزان کاملا رایگان بوده و شما هزینه اضافه ای به غیر از پرداخت هزینه خود باتری ، پرداخت نخواهید کرد.

 

تمامی باتری ها در فروشگاه یدک رسانی با قیمت کاملا رقابتی و حتی پایین تر از قیمت برخی رقبا ارائه میگردد . امداد باتریِ یدک رسانی در کمتر از 40 دقیقه در محل شما حاضر خواهد بود تا شما عزیزان در وقت و زمان خود صرفه جویی نمایید. ما در یدک رسانی دور هم جمع هم آمده ایم تا در وقت و هزینه شما صرفه جویی نماییم.قطعا رضایت شما مشتریان گرامی برای تیم ما بهترین پاداش خواهد بود .

جهت خرید باتری کیا اپتیما در کرج ، مشهد ، قم ، بندرعباس ، اراک ، قزوین ، ورامین ، شهرری ، مهرشهر ،عظیمیه  و...  با ما در تماس بگیرید.

این مقاله در وبلاگ یدک رسان در قسمت باتری ماشین نوشته شده و با کلمات باتری کیا اپتیما ، خرید باتری کیا اپتیما ، قیمت باتری کیا اپتیما ، فروش باتری کیا اپتیما در ساری ، باتری کیا اپتیما در بندرعباس ، باتری کیا اپتیما ، فروش اینترنتی باتری کیا اپتیما ، خرید اینترنتی باطری اپتیما ، نمایندگی باطری کیا اپتیما ، خرید باتری کیا اپتیما در کرج ، باتری اپتیما در قم ،  تعویض باتری اپتیما در محل  ، قیمت باطری اپتیما ، خرید باتری اپتیما ، فروش باتری اپتیما ، ارسال و نصب ایگان باتری اپتیما ، باطری فابریک کیا اپتیما  ، خرید باتری کیا اپتیما در فردیس و نمایندگی فروش باتری اپتیما برچسب گذاری شده است.

 

سوالات پر تکرار

خیلی ها فکر میکنند که باتری فابریک اپتیما فارق از مدل و سال ساختش ۷۰ آمپر است ، اما خیر این طور نیست !!!  چرا که باتری اپتیما جی تی لاین با توجه به حجم موتور و برق بیشتری که مصرف میکند ،  ۷۴ آمپر میباشد .

اگر خودرو شما اپتیما است و در زمان استارت زدن ماشین صدای تق تق و یا تیک تیک میشنوید ، قطعا مشکل از باتری شما میباشد. جهت تعویض باتری اپتیما با ما در تماس باشید.

باتری ماشین #باتری کیا اپتیما 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری