بهترین لنت ترمز برای سراتو | خرید لنت ترمز سراتو با بهترین قیمت
چهارشنبه 23 تیر 1400 مدیر سایت 2392 0

بهترین لنت ترمز برای سراتو | خرید لنت ترمز سراتو با بهترین قیمت

جهت انتخاب بهترین لنت ترمز برای سراتو سایپایی و وارداتی کافیه همین مقاله را فقط یکبار برای همیشه بخوانید تا در مورد خرید لنت ترمز سراتو همه سوالات شما برطرف گردد.

اصولا انتخاب بهترین لنت ترمز برای سراتو سایپایی با توجه به برندهای مختلفی که در بازار کنونی وجود دارد از ایرانی گرفته تا چینی و کره ای .... یکم کار را سخت میکند. ما سعی میکنیم در این مقاله بهترین و با کیفیت ترین لنت ترمزی که مناسب برای سراتو میباشد را معرفی کنیم. لنت ترمز خوب و با کیفیت نه تنها سلامت سرنشینان خودرو را تضمین میکند بلکه دوام بیشتر و طول عمر بالاتری دارد . لذا جهت خرید بهترین لنت ترمز برای سراتو باید دقت کافی را در انتخابمان داشته باشیم. در این جا پارامتر های لازم برای داشتن لنت ترمز مناسب برای سراتو را بیان میکنیم . جهت خرید بهترین لنت ترمز برای سراتو و مناسب ترین قیمت میتوانید از فروشگاه یدک رسان اقدام به خرید نمایید.

یکی از سوالات پر تکرار در مورد لنت ترمز برای سراتو عمر مفید آن میباشد. در مورد لنت ترمز که یک جنس مصرفی میباشد نمیتوان زمان مشخص و دقیقی اعلام نمود زیرا همه چیز مربوط به نوع نگهداری از لنت و روش رانندگی ما میباشد. اما به طور معمول بین 20 هزار تا 60 هزار کیلومتر عمر مفید لنت ترمز برای سراتو میباشد. فراموش نکنید لنت ترمز یکی از مهمترین لوازم یدکی خودرو میباشد که باید به صورت دوره ای چک و بررسی گردد.

لنت ترمز جلو سراتو

برای خرید بهترین لنت ترمز برای سراتو میتواند به دو روش زیر اقدام به خرید بهترین لنت ترمز مورد نیاز خود نمایید:

 

مشاهده انواع بهترین لنت ترمز برای سراتو:

 

 

 

از کجا بفهمیم لنت ترمز جلو یا عقب سراتو تمام شده ؟

این که بفهمیم لنت ترمز جلو یا عقب تمام شده موضوع بسیار آسان و راحتی است. اول باید بدانیم که لنت ترمز عقب عمر تقریبا 5 برابری نسبت به عمر لنت ترمز جلو دارد. یعنی 4 الی 5 باری که لنت ترمز جلو خودروی خود  را تعویض کردید لنت های عقب را بررسی نمایید. حال که دانستید لنت ترمز عقب عمر بیشتری نسبت به لنت ترمز جلو دارد میتوانید با چک کردن دوره ای و منظم لنت ترمز جلو متوجه شوید که کدام لنت شما نیاز به تعویض دارد.

جهت نحوه چک کردن لنت ترمز میتوانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

 بهترین لنت ترمز برای سراتو چیست؟

در حال حاضر بهترین لنت ترمز موجود در بازار برای سراتو ، لنت ترمز پارس آبی ( صادراتی ) میباشد. این لنت ترمز دارای کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب در دسته لنت های ترمز میباشد.

 

عمر مفید لنت ترمز برای سراتو چقدر است؟

برای لنت ترمز که یک وسیله مصرفی محسوب میگردد نمیتوان زمان مشخصی برای عمر آن اعلام نمود. اما به طور معمول عمر مفید لنت ترمز برای خودرو سراتو با توجه به نحوه و عادات رانندگی بین 20 الی 60 هزار کیلومتر میباشد.

 

چه اتفاقی می افتد که لنت ترمز فرسوده می شود؟

هر بار که ترمز را درگیر می کنید ، مقدار کمی از مواد بر اساس اصطحکاک از روی لنت ها و یا کفشکها ازبین می رود. با گذشت زمان ، مواد لنت نازک تر می شوند. اگر لنت ها یا کفشک ها تعویض نشوند ، مواد ساخته شده لنت کاملاً از بین می روند و قطعات فولادی نگهدارنده مواد در معرض دید قرار می گیرند. وقتی این قطعات فولادی با دیسک ها تماس پیدا کنند ، فاصله ترمز بیش از حد طولانی شده و آسیب رسیدن به دیسک ها افزایش پیدا میکنند. پس علائم گفته شده در بالا را جدی بگیرید تا بدانید چه زمانی مناسب است برای تعویض لنت ترمز سراتو .

 

چرا بهترین لنت ترمز سراتو را از یدک رسانی بخریم؟

 • خریدی امن و آسان تنها با یک کیلیک در یدک رسان
 • راهنمایی و مشاوره مناسب جهت خرید بهترین لنت ترمز .
 • ارسال سریع در کوتاه ترین زمان
 • معرفی مناسب ترین و بهترین لنت ترمز برای سراتو با توجه به بودجه شما.

 

چرا لنت ترمز سراتو بعد از تعویض صدای سوت میکشد؟

در بعضی از لنت های ترمز فلزی این یک اتفاق معمول است چرا که لنت ترمر نو باید مقداری کار کند تا لایه رویی لنت بر اثر اصطکاک با دیسک برداشته شود تا به بی صدا گردد. البته در بعضی لنت های ترمز نیمه فلزی به دلیل استفاده از آلیاژ فلز در ساخت لنت ترمز این صدا به گوش میرسد و طبیعی میباشد. اما اگر خیلی از زمان تعویض لنت ترمز برای سراتو گذشته باشد صدای جیغ یا صوت لنت را شنیدید حتما آن را چک کنید تا متوجه شوید به پایان رسیده یا خیر.

 

 

لنت ترمز سراتو با اینکه هنوز تمام نشده به موقع ترمز نمیگیرد.

برای فهمیدن دقیق  این موضوع باید به تعمیرکار مراجعه نمایید اما به طور معمول 3 دلیل ممکن است رخ داده باشد:

 • دیسک شما لبه دار شده باشد که باعث میگردد لنت ترمز با دیسک تماس درست و کافی نداشته باشند.
 • لنت ترمز به درستی ریگلاژ نیست و نیاز به تنظیم پیستون ها جهت تماس و اصطکاک کامل با دیسک باشد.
 • روغن ترمز کم شده باشد که در این مورد حتما باید آن را چک و بررسی نمایید.

 

برای خودرویی مانند سراتو لنت ترمز خارجی بهتر است یا ایرانی ؟

با توجه به اینکه امروزه صنعت تولیدات قطعات ما با دستگاه های پیشرفته و بروز خارجی تولید میشوند با جرات میتوان گفت لنت ترمز ایرانی برای سراتو مناسب ترین و بهترین انتخاب است نسبت به لنت های ترمز خارجی. چرا که قیمت و کیفیت دو مولفه مهم و اساسی در انتخاب بهترین لنت ترمز برای سراتو میباشد.

 

چند مدل لنت ترمز برای سراتو وجود دارد؟

در حال حاضر سه مدل لنت ترمز برای سراتو وجود دارد:

 • ارگانیک
 • نیمه فلزی
 • سرامیکی

در میان این سه نوع لنت ترمز، لنت ترمز نیمه فلزی جزء پرکاربردترین و بهترین لنت ترمز برای سراتو محسوب میگردد. این لنت‌ها ( لنت های نیمه فلزی ) شامل فولاد ، آهن و گرافیت بوده و انتقال حرارت خوبی را از خود نشان داده و دیرتر داغ می‌شوند.

 

زمان تعویض لنت ترمز چه موقع میباشد؟

باید بدانیم مواردی که ذکر میگردند به صورت کلی هستند و قطعی نیست:

 • دیر عمل کردن ترمز در زمان مناسب : وقتی پس از فشار دادن پدال ترمز در زمان و لحظه مناسب اقدام به کم شدن سرعت نگردد.
 • در هنگام ترمز کردن صدای جیغ از لنت ترمز شنیده شود. این زمانی اتفاق میافتد که مواد لنت تمام شده باشند و به سختی ترمز عمل میکند.
 • صدای ساییدگی پس از گرفتن ترمز شنیده شود:همانطور که بیان کردیم ، اگر هنگام فشار دادن به پدال ترمز ، صدای ساییدگی را تجربه می کنید ، باید لنت های ترمز برای سراتو تعویض شوند. برخی از لنت های ترمز دارای نشانگرهای سایش فلزی هستند که برای ایجاد صدای بلند و آگاه سازی شما از زمان تعویض لنت ها طراحی شده اند. اگر لنت ها را برای صدای ساییدگی تعویض نکنید ، در برابر خسارت بسیار بیشتر و هزینه های تعمیر بیشتر خود را آماده کنید.
 • در هنگام ترمز فرمون به یک سمت کشیده شود : ممکن است یکی از لنت های ترمز جلو بیشتر از طرف دیگر ساییده شده باشد.
 • بوی سوختگی از لنت بلند شود. اگر پس از گرفتن ترمز های مکرر بوی سوختگی از لنت ترمز برای سراتو به مشامتان رسید ممکن است مواد لنت تمام شده باشد و با دیسک ارتباط بر قرار کرده باشند.
 • چراغ ترمز در پشت آمپر روشن گردد.

 

 

دلیل زود تمام شدن لنت ترمز سراتو چیست؟

باید بدانیم اگر بهترین لنت ترمز برای سراتو را تهیه کرده باشیم اما یکسری اصول در رانندگی را رعایت نکیم شاهد زود تمام شدن لنت ترمز خود خواهیم بود :  

 • عادت های رانندگی : عادت های رانندگی ما مانند نحوه رانندگی اینکه با سرعت برویم و ترمز های سنگین بگیریم باعث خوردگی و کاهش سریع تر عمر لنت ترمز ما میشود.
 • محیط زندگی ما : اگر در یک محیط شهری پرترافیک قرار دارید این موضوع طبیعی است لنت ترمز زود تمام میشود.چون ترمز های مکرر به دلیل ترافیک اصطحکاک بیشتر بهمراه دارد و اصطحکاک بیشتر خوردگی بیشتر لنت را به همراه دارد
 • جنس لنت ترمز خریداری شده برای سراتو : همانطور که اعلام شد برای این خودرو، سه مدل لنت ترمز وجود دارد بسته به نوع لنت ترمز عمر آن نیز متفاوت است . برای مثال لنت ترمز سرامیکی عمر کمتری نسبت به لنت ترمز نیمه فلزی دارد.

جهت مشاوره و خرید بهترین لنت ترمز برای سراتو میتوانید دکمه درخواست امداد را فشار دهید تا شما را به بهترین نحوه راهنمایی نمایند.

 

این مقاله در وبلاگ یدک رسان و در قسمت لنت ترمز نوشته شده و با کلمات  لنت ترمز سراتو ، لنت سراتو ، خرید لنت ترمز سراتو ، انتخاب لنت ترمز سراتو ، خرید ایترنتی لنت ترمز سراتو ، فروش اینترنتی لنت ترمز سراتو ،  خرید آنلاین لنت ترمز سراتو ، فروش لنت ترمز سراتو  ، فروش لنت سراتو ، ارزان ترین لنت ترمز برای سراتو ، قیمت لنت عقب سراتو ، خرید لنت جلو سراتو ، بهترین لنت ترمز سراتو ، قیمت لنت ترمز سراتو ، ارسال لنت ترمز سراتو ، بهترین قیمت لنت ترمز سراتو ، پایین ترین قیمت لنت ترمز سراتو  و بهترین لنت ترمز برای سراتو برچسب گذاری شده است.

 

لنت ترمز #لنت ترمز سراتو 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری