قیمت لنت ترمز جلو تیبا | خرید اینترنتی انواع لنت ترمز تیبا
دوشنبه 21 تیر 1400 مدیر سایت 5720 0

قیمت لنت ترمز جلو تیبا | خرید اینترنتی انواع لنت ترمز تیبا

بهترین لنت ترمز برای تیبا چیست؟ مشخصات فنی بهترین لنت ترمز تیبا به همراه قیمت و جنس لنت ترمز برای این خودرو را میتوانید در این مقاله مشاهده نمایید.

در این مقاله بهترین و با کیفیت ترین لنت ترمزی که مناسب برای تیبا میباشد را معرفی میکنیم. لنت ترمز خوب و با کیفیت سلامت سرنشینان خودرو را تضمین میکند . لذا جهت خرید بهترین لنت ترمز برای خودرو تیبا باد کمی دقت و وسواس یخرج دهید. در این مقاله پارامتر های لازم برای داشتن لنت ترمز مناسب برای تیبا را بیان میکنیم . جهت خرید بهترین لنت ترمز برای تیبا مناسب ترین قیمت میتوانید از فروشگاه یدک رسان اقدام به خرید نمایید. یکی از سوالات پر تکرار در مورد لنت ترمز تیبا عمر مفید آن میباشد. در مورد لنت ترمز که یک جنس مصرفی میباشد نمیتوان زمان مشخص و دقیقی اعلام نمود زیرا همه چیز مربوط به نوع نگهداری از لنت و روش رانندگی ما میباشد. اما به طور معمول بین 20 هزار تا 60 هزار کیلومتر عمر لنت ترمز تیبا میباشد. فراموش نکنید لنت ترمز یکی از مهمترین لوازم یدکی خودرو میباشد که باید به صورت دوره ای چک و بررسی گردد.

برای خرید بهترین لنت ترمز برای تیبا میتواند به دو روش زیر اقدام به خرید بهترین لنت ترمز مورد نیاز خود نمایید:

 بهترین لنت ترمز تیبا

 

مشاهده انواع بهترین لنت ترمز برای تیبا:

 

 

بهترین لنت ترمز برای تیبا چیست؟

در حال حاضر بهترین لنت ترمز موجود در بازار برای تیبا ، لنت ترمز پارس آبی ( صادراتی ) میباشد. این لنت ترمز دارای کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب در دسته لنت های ترمز میباشد.

 

از کجا بفهمیم لنت ترمز جلو یا عقب تیبا تمام شده ؟

این که بفهمیم لنت ترمز جلو یا عقب تیبا تمام شده موضوع بسیار آسان و راحتی است. اول باید بدانیم که لنت ترمز عقب عمر تقریبا 5 برابری نسبت به عمر لنت ترمز جلو دارد. یعنی 4 الی 5 باری که لنت ترمز جلو تیبا را تعویض کردید لنت های عقب را بررسی نمایید. حال که دانستید لنت ترمز عقب عمر بیشتری نسبت به لنت ترمز جلو دارد میتوانید با چک کردن دوره ای و منظم لنت ترمز جلو متوجه شوید که کدام لنت شما نیاز به تعویض دارد.

جهت نحوه چک کردن لنت ترمز میتوانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

عمر مفید لنت ترمز تیبا چقدر است؟

برای لنت ترمز که یک وسیله مصرفی محسوب میگردد نمیتوان زمان مشخصی برای عمر آن اعلام نمود. اما به طور معمول عمر مفید لنت ترمز تیبا با توجه به نحوه و عادات رانندگی بین 20 الی 60 هزار کیلومتر میباشد.

 

چه اتفاقی می افتد که لنت ترمز فرسوده می شود؟

هر بار که ترمز تیبا را درگیر می کنید ، مقدار کمی از مواد بر اساس اصطحکاک از روی لنت ها و یا کفشکها ازبین می رود. با گذشت زمان ، مواد لنت نازک تر می شوند. اگر لنت ها یا کفشک ها تعویض نشوند ، مواد ساخته شده لنت کاملاً از بین می روند و قطعات فولادی نگهدارنده مواد در معرض دید قرار می گیرند. وقتی این قطعات فولادی با دیسک ها یا تماس پیدا کنند ، فاصله ترمز بیش از حد طولانی شده و آسیب رسیدن به دیسک ها افزایش پیدا میکنند. پس علائم گفته شده در بالا را جدی بگیرید تا بدانید چه زمانی لنت ترمز تیبا را تعویض کنید.

چرا لنت ترمز تیبا بعد از تعویض صدای سوت میکشد؟

در بعضی از لنت های ترمز فلزی این یک اتفاق معمول است چرا که لنت ترمر نو باید مقداری کار کند تا لایه رویی لنت بر اثر اصطکاک با دیسک برداشته شود تا به بی صدا گردد. البته در بعضی لنت های ترمز نیمه فلزی به دلیل استفاده از آلیاژ فلز در ساخت لنت ترمز تیبا این صدا به گوش میرسد و طبیعی میباشد. اما اگر خیلی از زمان تعویض لنت ترمز تیبا گذشته باشد صدای جیغ یا صوت لنت را شنیدید حتما آن را چک کنید تا متوجه شوید به پایان رسیده یا خیر.

 

چرا بهترین لنت ترمز برای تیبا را از یدک رسانی بخریم؟

 • راهنمایی و مشاوره مناسب جهت خرید بهترین لنت ترمز برای تیبا
 • معرفی بهترین و مناسب ترین ب لنت ترمز برای تیبا با توجه به بودجه شما.
 • خریدی امن و آسان تنها با یک کیلیک در یدک رسان
 • ارسال سریع در کوتاه ترین زمان

 

برای خودرو تیبا لنت ترمز ایرانی بهتر است یا خارجی؟

با توجه به اینکه امروزه صنعت تولیدات قطعات ما با دستگاه های پیشرفته و بروز خارجی تولید میشوند با جرات میتوان گفت لنت ترمز ایرانی برای تیبا مناسب ترین و بهترین انتخاب از لنت های ترمز خارجی میباشد. چرا که قیمت و کیفیت دو مولفه مهم و اساسی در انتخاب لنت ترمز میباشد.

 

لنت ترمز تیبا با اینکه هنوز تمام نشده به موقع ترمز نمیگیرد.

برای فهمیدن دقیق  این موضوع باید به تعمیرکار مراجعه نمایید اما به طور معمول 3 دلیل ممکن است رخ داده باشد:

 • دیسک شما لبه دار شده باشد که باعث میگردد لنت ترمز با دیسک تماس درست و کافی نداشته باشند.
 • لنت ترمز به درستی ریگلاژ نیست و نیاز به تنظیم پیستون ها جهت تماس و اصطکاک کامل با دیسک باشد.
 • روغن ترمز کم شده باشد که در این مورد حتما باید آن را چک و بررسی نمایید.

 

 

چند مدل لنت ترمز برای تیبا وجود دارد؟

در حال حاضر سه مدل لنت ترمز برای تیبا وجود دارد:

 • ارگانیک
 • نیمه فلزی
 • سرامیکی

در میان این سه نوع لنت ترمز، لنت ترمز نیمه فلزی جزء پرکاربردترین نوع لنت ترمز تیبا محسوب میگردد. این لنت‌ها ( لنت های نیمه فلزی ) شامل فولاد ، آهن و گرافیت بوده و انتقال حرارت خوبی را از خود نشان داده و دیرتر داغ می‌شوند.

میتوانید مقاله جامع انواع مختلف لنت ترمز را مطالعه نمایید.

 

زمان تعویض لنت ترمز تیبا چه موقع میباشد؟

باید بدانیم مواردی که ذکر میگردند به صورت کلی هستند و قطعی نیست:

 • دیر عمل کردن ترمز در زمان مناسب : یعنی پدال ترمز از پس از فشار دادن در زمان و لحظه مناسب اقدام به کم شدن سرعت نگردد.
 • در هنگام ترمز کردن صدای جیغ از لنت ترمز شنیده شود. این زمانی اتفاق میافتد که مواد لنت تمام شده باشند و به سختی ترمز عمل میکند.
 • صدای ساییدگی پس از گزفتن ترمز شنیده شود:همانطور که بیان کردیم ، اگر هنگام فشار دادن به پدال ترمز ، صدای ساییدگی را تجربه می کنید ، باید لنت های ترمز تیبا تعویض شوند. برخی از لنت های ترمز دارای نشانگرهای سایش فلزی هستند که برای ایجاد صدای بلند و آگاه سازی شما از زمان تعویض لنت ها طراحی شده اند. اگر لنت ها را برای صدای ساییدگی تعویض نکنید ، در برابر خسارت بسیار بیشتر و هزینه های تعمیر بیشتر خود را آماده کنید.
 • در هنگام ترمز فرمون به یک سمت کشیده شود : ممکن است یکی از لنت های ترمز جلو بیشتر از طرف دیگر خورده شده باشد.
 • بوی سوختگی از لنت بلند شود. اگر پس از گرفتن ترمز های مکرر بوی سوختگی به مشامتان رسید ممکن است مواد لنت تمام شده باشد و با دیسک ارتباط بر قرار کرده باشند.
 • چراغ ترمز تیبا در پشت آمپر روشن گردد.

 

علت زود تمام شدن لنت ترمز تیبا چیست؟

باید بدانیم زود تمام شدن لنت ترمز تیبا به دلایل مختلفی مربوط میشود مانند :

 • عادت های رانندگی : عادت های رانندگی ما مانند نحوه رانندگی اینکه با سرعت برویم و ترمز های سنگین بگیریم باعث خوردگی و کاهش سریع تر عمر لنت ترمز ما میشود.
 • محیط زندگی ما : اگر در یک محیط شهری پرترافیک قرار دارید این موضوع طبیعی است لنت ترمز زود تمام میشود.چون ترمز های مکرر به دلیل ترافیک اصطحکاک بیشتر بهمراه دارد و اصطحکاک بیشتر خوردگی بیشتر لنت را به همراه دارد
 • جنس لنت ترمز خریداری شده برای تیبا : همانطور که اعلام شد برای این خودرو، سه مدل لنت ترمز وجود دارد بسته به نوع لنت ترمز عمر آن نیز متفاوت است . برای مثال لنت ترمز سرامیکی عمر کمتری نسبت به لنت ترمز نیمه فلزی دارد.

جهت مشاوره و خرید بهترین لنت ترمز برای تیبا میتوانید دکمه درخواست امداد را فشار دهید تا شما را به بهترین نحوه در خرید بهترین لنت ترمز برای تیبا راهنمایی نمایند.

 

این مقاله در وبلاگ یدک رسان و در قسمت لنت ترمز نوشته شده و با کلمات  لنت ترمز تیبا  ، لنت تیبا ، خرید لنت ترمز تیبا ، خرید ایترنتی لنت ترمز تیبا، خرید آنلاین لنت ترمز تیبا ، فروش لنت ترمز تیبا ، فروش لنت تیبا ، قیمت لنت عقب تیبا ، خرید لنت جلو تیبا ، بهترین لنت ترمز تیبا ، قیمت لنت ترمز تیبا ، ارزان ترین لنت ترمز برای تیبا ، فروش اینترنتی لنت ترمز تیبا ، ارسال لنت ترمز تیبا ، بهترین قیمت لنت ترمز تیبا ، پایین ترین قیمت لنت ترمز تیبا  ، انتخاب لنت ترمز تیبا و بهترین لنت ترمز برای تیبا برچسب گذاری شده است.

 

لنت ترمز #لنت ترمز تیبا 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری