چه زمانی برای تعویض باتری ماشین مناسب است؟نحوه تشخیص خرابی باتری
جمعه 14 خرداد 1400 مدیر سایت 1143 0

چه زمانی برای تعویض باتری ماشین مناسب است؟نحوه تشخیص خرابی باتری

بهترین زمان تعویض باتری ماشین و روش تشخیص آن و علائم خرابی باتری ماشین را در این مقاله به شما به طور کامل توضیح میدهیم. امداد باتری یدک رسان، ارسال و نصب رایگان باتری ماشین

فرض کنید با خانواده رفتید خرید داخل ماشین میشوید و میخواهید به سمت منزل حرکت نمایید که ماشین شما استارت نمیخورد و یا اول صبح هست میخواهید بروید سر کار و عجله نیز دارید داخل ماشین میشوید و ماشین شما استارت نمیخورد.!! آن زمان هست که میگویید "اگر زودتر می دونستم." بله ، همه ما قبلا در این شرایط بوده ایم. خوشبختانه چند علامت وجود دارد که ممکن است نشان دهنده نیاز باتری شما به تعویض آن باشد قبل از اینکه خیلی دیر شود.

 

روشن کردن باتری خودرو

با خواندن این مقاله متوجه میشوید باتری ماشین قبل از از کار افتادن و خراب شدن علائمی از خود نشان میدهد، وقتی که متوجه شوید چه زمانی نیاز به #تعویض_باتری_ماشین است دیگر تعلل نمیکنید و نمیگذارید که شمارو غافلگیر کرده و بگذارد و سریعا اقدام به تعویض باتری کهنه خود مینمایید.

 

علائم خراب شدن باتری ماشین من چیست؟

  • بی جون استارت خوردن خودرو

وقتی که می خواهید وسیله نقلیه را روشن کنید ، بی جون و کم رمق استارت میخورد و روشن شدن آن بیش از حد معمول طول می کشد.

  • چک کردن چراغ پشت آمپر

گاهی اوقات در هنگام ضعیف بودن باتری ماشین چراغ چک پشت آمپر روشن میگردد.

چراغ پشت آمپر ماشین

  • سطح مایعات باتری کم شده باشد.

باتری های اتومبیل به طور معمول  پوشش شفاف دارند یا یک چشمی دارند بنابراین می توانید همیشه سطح مایعات باتری خود را زیر نظر داشته باشید. اگر سطح مایع زیر صفحات سرب رسیده باشد ،زمان آزمایش باتری و شارژ باتری ماشین رسیده است.

  • تورم یا باد کردن باطری ماشین

اگر پوشش باتری شما به این شکل درآمده باشد ، میتوان گفت باتری خودرو شما روبه خرابی رفته و باید اقدام به عوض کردن آن نمود.دلیل این تورم میتوان به گرمای بیش از حدی که از سمت موتور وارد گردیده و باعث ایجاد تورم شده اشاره نمود که در نهایت این امر کاهش عمر باتری ماشین را به همراه دارد.

  • نشت باتری ماشین

ممکن است بوی تخم مرغ تند و فاسد (بوی گوگرد) وجود داشته باشد در این شرایط حتما لازم است اطراف باتری را مشاهده کنید. علت: نشت باتری است. نشت باطری ماشین باعث ایجاد خوردگی در اطراف سرب سر باتری می شود: (جایی که اتصالات کابل + و - وجود دارد.) در صورت مشاهده این موضوع نیاز است که سر باتری ها برداشته شوند. در غیر این صورت ، ماشین شما ممکن است روشن نشود.

 باتری سولفاته شده

 

  • عمر باتری فعلی

باتری شما می تواند بیش از دو سال دوام بیاورد اما حداقل زمانی که به مرز دو سالگی برسد ، سالانه وضعیت فعلی آن را بررسی نمایید.

سوالات مهم و کاربردی که در زمینه خالی شدن باتری ماشین است و معمولا شما عزیزان از کارشناسان ما در طول روز میپرسید را در اینجا اورده ایم شاید سوال شما نیز باشد.

 

مشاهده باتری های پر فروش بازار :

 

 

 

پرسش و پاسخ برتر:

  • چگونه یک باتری می تواند یک شب تخلیه شود؟

برای یک باتری ماشین می تواند اتفاقات زیادی رخ دهد . متداول ترین روش تخلیه باتری در طول شب این است که چراغ را روشن بگذارید و یا یک وسیله برقی مانند شارژر باتری گوشی و هر وسیله ای که فکر میکنید از برق خودرو استفاده کند به برق خودرو متصل بماند ، در حالی که ما در خواب کامل به سر میبریم ، تمام شارژ باتری ماشین تخلیه گردیده و صبح میایم و متوجه خوابیدن باتری ماشین میشویم.

و یا اگر اجزای الکتریکی یا سیم کشی معیوبی وجود داشته باشد در خودرو شما ، باتری ماشین شما می تواند یک شب تخلیه شود. اگر امکان این مورد وجود داشته باشد ، میتوانید با باز کردن کابل ها + و – از دوسر باتری از خالی شدن یک شب آن جلوگیری نمایید.

  • چه عواملی بر عمر باتری ماشین من تأثیر می گذارد؟

خب ، شما می خواهید بدانید که آیا باتری شما سه سال دوام خواهد داشت یا بهتر از آن ، پنج سال ، هوم؟ خوب ، همه اینها به عادت های رانندگی شما ، به علاوه آب و هوای سالانه در منطقه شما بستگی دارد.

سفرهای کوتاه برابر است با عمر کمتر  باطری ماشین . اگر مسافرت های کوتاه مدت زیادی (کمتر از 20 دقیقه) انجام می دهید ، باتری شما وقت کافی برای شارژ مجدد کامل نخواهد داشت و این مسئله باعث کوتاه شدن عمر باتری خودرو شما خواهد شد.

دمای هوای بسیار گرم باتری ها را از بین می برد. روزهای گرم در تابستان بیشترین ضرر را بر روی باتری ماشین شما وارد می کند. دماهای بسیار گرم  و حتی دمای بسیار سرد نیز می تواند عمر باتری را کوتاه کند. بسیاری از اوقات ، اینکه منتظر بمانیم تا یخ زدگی عمیق زمستان فرا برسد بعد اقدام برای تعویض باطری ماشین، انجام دهیم اغلب خیلی دیر است. هوای سرد می تواند باعث شود باتری فرسوده در هنگام استارت زدن خودرو از بین برود. پس بهترین راهکار باری مناطق خیلی سرد و خیلی گرم منطقه خود را پیدا کنید. متوسط عمر باتری را کشف کنید و مگذارید باتری خودرو به یکباره خالی شود و شمارو غافلگیر نماید.

 

راه های سریع دسترسی:

از تست باتری مجازی ما استفاده کنید و دریابید که یک باتری خودرو باتوجه به نوع باتری در موقعیت جغرافیایی شما چه مدت دوام خواهد اورد. 

همچنین میتوانید باتری بعدی خود را قیمت بگیرید و رزرو نمایید.

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09353564407 تماس حاصل نمایید.

 

کلام آخر :

 باتری شما می تواند بیش از سه سال دوام بیاورد اما حداقل وقتی به مرز سه سال رسید ، وضعیت فعلی آن را باید سالانه بررسی نمایید. چرخه دوام باتری بسته به باتری از سه تا پنج سال است. با این حال ، عادت های رانندگی ، آب و هوا و مسافرت های کوتاه مدت (کمتر از 20 دقیقه) می تواند عمر واقعی باتری ماشین شما را به شدت کوتاه کند.

همچنین جهت راهنمای کامل میتوانید با کاشناسان امداد باتری ما تماس حاصل نمایید باتری مناسب وسیله نقلیه خاص خود را با قیمت مناسب  در قسمت باتری خودرو پیدا کنید  و یا زیر همین مقاله با ما در ارتباط باشد و سوالات و نظرات خودتون را عنوان نمایید.

 

این مقاله در وبلاگ باتری ماشین نوشته شده و با کلمات عمر باتری ماشین ، علائم خراب شدن باتری ماشین ، زمان تعویض باتری ماشین ، نشت باتری ماشین ، عوامل موثر بر عمر باتری ماشین ، چه موقع باتری ماشین را عوض  کنیم؟ ، علامت خرابی باتری ماشین، باتری ماشین کی باید عوض شود و چرا باتری ماشین میخوابه؟ برچسب گذاری شده است.

 

باتری ماشین #تعویض_باتری_ماشین 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری