باطری ماشین زود خالی میشه | دلایل زود خالی شدن شارژ باتری ماشین
شنبه 05 تیر 1400 مدیر سایت 3985 0

باطری ماشین زود خالی میشه | دلایل زود خالی شدن شارژ باتری ماشین

چرا باطری ماشین زود خالی میشود؟ ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد . در این مقاله هفت مورد از رایج ترین دلایل زود خالی شدن باتری ماشین را عنوان کرده ایم.

هفت موردی که می تواند باعث زود خالی شدن باتری ماشین شما شود.

برای شما هم اتفاق افتاده ماشین با اینکه خیلی کار میکند اما تا خاموش میکنیم روشن نمیشود . و زود باتری خالی میشود.در ابتدا باید عرض کنیم همه چی مربوط به نوع و عادت رانندگی ما دارد . اگر یکسری اصول ساده اما مهم رعایت گردد باتری ماشین طول عمر طبیعی خود را خواهد داشت و زود خالی نمیشه. حال با خواندن موارد ذیل میتوانید دلیل زود خال شدن باتری ماشین خود را متوجه شوید و در صدد حل آن برآیید.

 

چه چیزی باتری ماشین را خالی می کند؟

باتری مرده ماشین می تواند آزار دهنده باشد ، اما می توان از خالی شدن و تمام شدن آن جلوگیری کرد. برای کمک به جلوگیری از زود خالی شدن باتری ماشین، ابتدا باید بدانید که چه چیزی باعث خالی شدن باتری می شود. بنابراین ، این هفت مورد را بررسی کنید که می تواند دلیل خالی شدن مداوم باتری ماشین شما باشد.

زود خالی شدن باتری ماشین

 

  1. چراغهای جلو را روشن گذاشته اید.

اگر باتری ماشین شما زود خالی می شود ، اولین چیزهایی که باید بررسی کنید چراغ های شما هستند. در بسیاری از ماشین های جدید چراغهای جلو تعبیه شده است که پس از مدت زمان مشخصی خاموش می شوند. اما اگر ماشین شما از این ویژگی برخوردار نیست ، ممکن است چراغهای جلوی شما روشن بمانند تا زمانی که آنها را خاموش کنید یا اینکه باتری ماشین شما کاملاً خالی شود.

 

  1. دلیلی که باعث "برق دزدی" می شود.

حتی در زمانی که ماشین خاموش است ، باتری انرژی لازم را برای مواردی مانند ساعت ، رادیو و سیستم هشدار تأمین می کند. این موارد نباید تأثیر عمده ای روی باتری شما داشته باشد. با این حال ، آنچه ممکن است باتری خودرو را هنگام خاموش بودن خودرو تخلیه کند ، برق دزدی در ماشین سات. یعنی یک قسمتی از خودرو یا یک وسیله دچار اتصالی شده که  باعث میشود باتری زود تخلیه شود . مواردی مانند چراغ های داخلی ، چراغ های درب یا حتی فیوزهای خراب میتوانند دلیل آن باشند . سیم ها و کابل های فرسوده از دیگر دلایل زود خالی شدن باتری ماشین است . برای بررسی این منظور باید کابل های فرسوده را چک بکنید که اتصال به بدنه و یا قسمت فلزی نداشته و در اسرع وقت اقدام به تعویض انها نمایید.

 

در حالی که موتور شما کار می کند ، دینام ماشین باتری را دوباره شارژ می کند - به همین دلیل معمولاً در هنگام استارت خوردن انزی زیادی از باتری گرفته میشود که با کار کردن ماشین و شارژ منظم توسط دینام این انرزی به باتری باز میگردد! اما وقتی موتور خاموش است ، دینام نمی تواند باتری را دوباره شارژ کند ، و این باعث می شود که حوادث ناچیز برق باتری شما را به طور کامل تخلیه کند.

با خاموش کردن هر چراغ و اطمینان از اینکه صندوق عقب و درهای شما کاملاً بسته و قفل شده اند ، می توانید از برق دزدی جلوگیری کنید.

 

  1. اتصالات باتری شما شل یا خورده است.

    خوردگی سر باتری ها

ترمینال های مثبت و منفی متصل به باتری شما گاهی اوقات با گذشت زمان از بین می روند. همچنین ممکن است این ترمینال ها دچار خوردگی شوند. اگر ترمینال های شما شل یا خورده شوند ، ممکن است در راه اندازی خودرو با مشکل روبرو شوید زیرا باتری شما نمی تواند به درستی انرژی خود را منتقل کند! با تمیز کردن منظم ترمینال های باتری ماشین خود می توانید به جلوگیری از مشکلات مربوط به خوردگی کمک کنید!

 

 4.  در بیرون هوا بسیار گرم یا سرد است.

یخ زدگی هوای زمستان و روزهای گرم تابستان ممکن است باتری ماشین شما را دچار مشکل کند. باتری های جدید تمایل بیشتری به مقاومت در برابر دمای شدید فصلی دارند. اما اگر باتری شما قدیمی است ، سرمای شدید یا گرما می تواند عملکرد آن را ضعیف کند یا حتی باعث از بین رفتن کامل آن شود!

اگر متوجه شدید که باتری خود به سختی روشن میشود و یا ضعیف شده ، برای بررسی از باتری خود میتوانید با شماره 09353564407 تماس بگیرید .تکنسین های ما به شما در تشخیص و عیب یابی کمک می کنند.

 

  1. در هنگام رانندگی باتری شارژ نمی شود.

وقتی موتور را خاموش می کنید ماشین شما به باتری شما تکیه می کند. اما وقتی ماشین شما در حال کار است ، باتری شما از دینام کمک می گیرد تا به باتری کمک کند شارژ بماند. اگر دینام شما به درستی کار نکند ، نمی تواند باتری شما را به طور موثر شارژ کند ، این امر باعث می شود که خیلی زود باتری شما خالی شود .

تست کردن فولی دینام

اگر ماشین شما بعد از رانندگی ، استارت نمیخورد ، این احتمال وجود دارد که دینام شما باشد.

 

  1. عادت های بد و رعایت نکردن اصول ساده

    روشن کردن کولر ماشین

وقتی میخواهید ماشین را خاموش کنید در روز های گرم سال با کولر روشن خاموش میکنید . این به خودی خود مسئله ای ندارد . اما در زمان روشن کردن واستارت زدن انرژی بسیار زیادی از باتری شما میگرد که باعث زود خالی شدن باتری ماشین میگردد. و یا با ضبط روشن ماشین را خاموش میکنید ، در زمان استارت زدن ماشین انرژی زیادی از باتری گرفته میشود که این موضوع هم باعث زود خالی شدن باتری ماشین میشود. با رعایت همین دو نکته میتوانید تا حد زیادی از خالی شدن زود هنگام باتری ماشین خود جلوگیری نمایید.

 

  1. باتری شما قدیمی است.

هیچ چیز برای همیشه دوام ندارد ، از جمله باتری ماشین شما. در بعضی موارد ، باتری وسیله نقلیه شما می تواند تا پنج سال دوام بیاورد ، اما این به محل زندگی و نحوه رانندگی شما بستگی دارد. دمای شدید ، سفرهای کوتاه مداوم و استفاده روزمره به طور کلی می تواند عمر باتری را به یک تا دو سال کاهش دهد.

اگر باتری ماشین شما به سرعت از خالی میشود ، حتی پس از یک رانندگی طولانی مدت ممکن است زمان تعویض آن فرا رسیده باشد.

 

آیا از زود خالی شدن باتری خود خسته شده اید؟

باتری خود را در امداد باتری یدک رسان تست کنید. ما به شما خواهیم گفت که باتری شما چقدر سالم است و چقدر از عمر آن باقی مانده است. علاوه بر این ، بررسی کامل باتری و سیستم برق ما می تواند در صورت تخلیه باتری شما ، به تعیین محل مشکل کمک کند. و اگر زمان تعویض یک باتری جدید باشد ، ما یک باتری قابل اعتماد جدید متناسب با ماشین شما نصب خواهیم کرد. کافیه با شماره 09353564407 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط دیگر را بخوانید

 

 

 

این مقاله در وبلاگ یدک رسان وقسمت باتری ماشین نوشته شده و با کلمات زود خالی شدن باتری ماشین ، دلیل زود خالی شدن باتری ماشین ، چرا باتری ماشین زود خالی میشود ، چیکار کنیم باتری ماشین زود خالی نشود؟ ، زود شارژ تمام کردن باتری ماشین ، سریع خالی شدن باتری ماشین ، علت سریع تموم شدن باتری ماشین ، علت زود خالی شدن باتری ماشین ، باطری ماشین زود خالی میشه ، جلوگیری از زود خالی شدن باطری ماشین و مشکل زود خالی شدن باطری ماشین نوشته شده است.

باتری ماشین #خالی شدن باتری ماشین 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2022
امداد رسانی فوری