چطور چراغ ماشین را تمیز کنیم؟ + راه حل و روش براق کردن چراغ ماشین
شنبه 26 تیر 1400 مدیر سایت 3146 0

چطور چراغ ماشین را تمیز کنیم؟ + راه حل و روش براق کردن چراغ ماشین

چگونه میتوان چراغ های کدر ماشین را تمیز و براق نمود ؟ در این مقاله با چند روش ساده با وسایل داخل منزل به شما براق کردن چراغ های ماشین آن را آموزش میدهیم .

ممکن است برای شما پیش آمده باشد ، پس از سال ها رانندگی با ماشین چراغ های شما که همیشه روشن هستند ، از نظر شفافیت کمی بد به نظر می رسند. با این موضوع به سادگی کنار نیاید، زیرا چراغهای مه شکن می توانند دید شما را در جاده در شب یا آب و هوای مه آلود و ابری تحت تأثیر قرار دهند و این هرگز خطری نیست که بخواهید بپذیرید.

به جای صرف هزینه اضافی برای تهیه مجموعه ای جدید از چراغهای ماشین، به این نکات و ترفندهای مختلف درباره اینکه چطور چراغ ماشین را تمیز کنیم ، توجه کنید که با وسایل اطرافتان در خانه میتوان آین کار را انجام داد .

دلایل زیادی وجود دارد که  می توانند باعث ایجاد چراغهای غیر شفاف ، کدر و ابری شوند.

خواه از اشعه ماورا بنفش که باعث خرابی تدریجی لایه محافظ شفاف که در نتیجه اکسیداسیون چراغ ماشین میشود گرفته تا تجمع گل و لای و بقایای آن میتواند ، دلالیل مهم در کدری چراغ ماشین شود . در مورد این روش های خانگی برای اینکه بدانیم چطور چراغ ماشین را تمیز کنیم کافیه تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 چطور چراغ ماشین را تمیز کنیم

 

با یادگیری این ترفندها خواهید فهمید که تمیز کردن چراغهای ماشین کار سختی نیستند ، اما کمی متفاوت از یک کارواش ساده است ، بنابراین صبور باشید و این مراحل را دنبال کنید:

چطور چراغ ماشین را تمیز کنیم؟

روش برای تمیز کردن چراغ های کدر ماشین :

 

  • شیشه پاک کن : این یک گزینه آسان و دردسترس برای تمیز کردن چراغ ماشین میباشد. پاک کننده شیشه را مستقیماً روی چراغ ماشین بپاشید و با دستمال کاغذی یا پارچه نرم آن را تمیز کنید.

پاک کننده شیشه گزینه عالی است برای مواردی  که می توانید به لیست عادی لوازم تمیز کننده مفید خود اضافه کنید و یک روش پیشگیرانه آسان برای اطمینان از این است که همیشه چراغهای ماشین تمیز داشته باشید.

  • جوش شیرین : برای یک گزینه ارزان و نسبتاً ساده جهت تمیز کردن آسان چراغ ماشین کاملا منطقی میباشد. جوش شیرین خانگی خود را پیدا کنید. تنها چیزی که لازم دارید یک کاسه با سه قاشق غذاخوری جوش شیرین و آب کافی برای تبدیل آن به خمیر است.

چراغهای جلو را با آب گرم شستشو دهید تا هرگونه گرد و غبار و زائده های اضافی از بین برود. اگر فکر می کنید به کمی کمک اضافی نیاز دارید می توانید از آب صابون جته شستوشوی چراغ استفاده کنید. حال که چراغ تمیز و خشک شد با یک اسفنج یا یک پارچه تمیز ، مقداری از خمیر جوش شیرین خود را برداشته و چراغ را بپوشانید. با استفاده از حرکات دورانی ، خمیر را روی چراغ بکشید ، با آب گرم بشویید و با پارچه تمیز خشک کنید. در صورت لزوم این روند را تکرار کنید.

 

  • ترکیب جوش شیرین و سرکه؛ ساده ترین تمیز کننده چراغهای ماشین: اگر برای تمیز کردن چراغ های ماشین بیش از جوش شیرین نیاز دارید ، آن را با مقداری سرکه سفید مخلوط کنید. دستورالعمل ترکیب جوش شیرین و سرکه:

     4 قاشق غذاخوری سرکه سفید

     2 قاشق غذاخوری جوش شیرین

مواد را در یک کاسه مخلوط کنید. با استفاده از حوله کاغذی یا پارچه نرم ، با حرکات دورانی مخلوط را روی کل چراغ ماشین پاک کنید و با آب ساده بشویید. هر زمان که به کمی از این مخلوط نیاز داشتید ، مخلوطی از آب و سرکه را در یک بطری اسپری بریزید و یک با یک افشان به رفع کدری چراغ های ماشین خود کم کنید.

برای اطمینان از عمر شفافیت چراغ شما کمی بیشتر شود ، چراغ ماشین خود را با مقداری واکس ماشین یا موم خمیری جلا دهید. موم به عنوان یک ترکیب صیقل دهنده عمل می کند و چراغ جلو شما را زیبا و براق نگه می دارد.

  • صابون و آب نمک : اگر ترجیح می دهید با سرکه و جوش شیرین کار نکنید ، می توانید مخلوط صابون آب و نمک را امتحان کنید.

محلول تمیز کردن چراغهای ماشین:

 3 لیوان آب گرم ،  2 قاشق غذاخوری نمک ، 2 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی

مواد را مخلوط کنید تا نمک حل شود. چراغهای ماشین خود را با اسفنج آغشته به مخلوط به آرامی بشویید. نمک همان کیفیت ساینده را به عنوان جوش شیرین اضافه می کند در حالی که مایع ظرفشویی چربی و ذرات ریز را از بین میبرد .

 

  • خمیر دندان: اگر همچنان با انجام کار های بالا نمیدانید که چطور چراغ ماشین را تمیز کنیم با این روش نتیجه دلخواهتون رو بدست میارید. یکی دیگر از تمیزکننده های خانگی چراغ های ماشین که با استفاده از آن مطمئناً دوباره آن لنزهای شیشه ای را برق می زند ، در دستشویی شما مخفی شده است: خمیر دندان با جوش شیرین اضافه شده یک پاکسازی اضافی را ایجاد می کند. هرگونه آلودگی ، گرد و غبار یا اشکال را بشویید و پاک کنید. سپس با استفاده از انگشتان خود خمیر دندان را به طور یکنواخت روی چراغ ماشین پخش کنید. به طور که لنزهای چراغ ماشین دیده نشوند.  یک مسواک اضافی و تمیز بردارید و با حرکات دایره ای و کوچک بشویید. خمیر دندان را با آب گرم بشویید. برای یک مرحله اضافی ، از مقداری واکس ماشین یا واکس خمیری استفاده کنید تا چراغ ها را صیقل داده و مدت زمان بیشتری آن ها را تمیزتر نگه دارید.

تمیز کردن چراغ ماشین با خمیر دندون

 

  • کیت ترمیم چراغ ماشین : اگر این روش ها را امتحان کرده اید و آنها به نتیجه دلخواه شما نرسیده اند ، به فروشگاه لوازم یدکی  بروید و یک کیت ترمیم چراغ ماشین را انتخاب کنید. این کیت ها با محصولات ، ابزارها و دستورالعمل های مختلفی همراه هستند تا شما را در روند ترمیم چراغ های ماشین راهنمایی کنند. گرچه آنها تمیزکننده چراغ نیستند ، اما هنوز هم می توانند مفید باشند.

 

  • روش شن و ماسه مرطوب : اگر با انجام تمام مراحل ذکر شده همچنان به نتیجه دلخواه نرسیدید و نمدانید که چطور چراغ ماشین را تمیز کنیم میتوانید از این روش کاربردی استفاده نمایید. چرا که این روش فشرده ترین روش ترمیم چراغ ماشین است و مطمئناً تاثیرخواهد گذاشت. فقط توجه داشته باشید ، انجام آن مدتی طول خواهد کشید.

 

لوازم شن و ماسه مرطوب

 

    حوله های کاغذی پرز کم یا پارچه ای نرم

    چسب نواری کاغذی

    کاغذ سنباده 400 گرانیت

    کاغذ سنباده 600 گرانیت

    کاغذ سنباده 2000-3000 گرانیت

   یک بطری آب گرم را داخل اسپری افشان بریزید

   ژل الکل

    کیسه  زباله   

    قیچی

    قوطی اسپری از پوشش شفاف (غیر زرد و مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش)

    موم خمیر

 

نوار چسب خود را بردارید و دور چراغ ماشین و رنگ خودرو اطراف چراغ را مهر و موم کنید. چراغ جلو را با آب خیس کنید. کاغذ سنباده 400 ریز را خیس کرده و با حرکات بزرگ و دایره ای زیاد کاغذ سنباده را روی چراغ جلو هدایت کنید.

سطح را همیشه مرطوب نگه دارید. سپس ، به حرکات افقی بروید ، چراغ جلو را بشویید و پاک کنید. این کار را با کاغذ سنباده 600 ریز تکرار کنید.

سطح را حتماً مرطوب نگه دارید و از فشار بسیار کمی استفاده کنید. این فرآیند را با کاغذ سنباده 2000-3000 تکرار کنید. چراغ جلو را خشک کنید. با استفاده از یک حوله کاغذی مقداری ژل الکل روی چراغهای ماشین بکشید و تمیز کنید.

سمباده زدن چراغ ماشین

برای پوشاندن کاپوت ماشین خود از کیسه های زباله باز شده استفاده کنید. برای در آوردن جای سوراخ چراغ های ماشین  از قیچی استفاده کنید. سپس ، با استفاده از نوار چسب برای چسباندن کیسه زباله بر روی دور چراغ و کاپوت، استفاده کنید. حالا اسپری را روی چراغ ها بپاشید. چند بار اسپری را تست کنید تا بتوانید به نحوه افشان زدن بطری اسپری عادت کنید.

شما می خواهید اسپری دارای پوشش نسبتاً سبک و گسترده ای باشد ، نه جمع شدن. علاوه بر این ، جریان اسپری خود را روی کیسه زباله شروع کنید و سپس از بالای چراغ در یک جهت حرکت کنید. در این مرحله عجله نکنید. سه لایه بزنید.

 

خشک شدن هر لایه زمان بر است ، بنابراین برای راهنمایی به بطری نگاه کنید. بعد از اینکه آخرین افشان را استفاده کردید ، اجازه دهید به مدت 24 ساعت بماند. روز بعد ، موم خمیر را بمالید و تقریبا خشک شود.

امیدوارم ، شما یاد گرفته باشید که چطور چراغ ماشین را تمیز کنیم . این ترفندهای سریع تمیز کردن چراغ ماشین یک مرحله اضافی آسان برای افزودن به لیست تعمیر و نگهداری خودرو در خانه است.

 

این مقاله در وبلاگ یدک رسان قسمت چراغ ماشین  نوشته شده و با کلمات تمیز کردن چراغ ماشین ، نحوه تمیز کردن چراغ ماشین ،  روش تمیز کردن چراغ کدر ماشین ، تمیز کردن چراغ کدر ماشین در خانه ، چگونه چراغ ماشین را تمیز کنم؟ ، با چه روشی چراغ ماشین را براق کنم ، براق کردن چراغ ماشین ،  روش شفاف کردن چراغ کدر ماشین  ،  روش شستشوی چراغ ماشین با جوش شیرین و  چطور چراغ ماشین را تمیز کنیم؟  برچسب گزاری شده است.

 

عمومی #چرا غ ماشین 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2022
امداد رسانی فوری