باطری ماشین چند آمپر است؟  امداد باتری یدک رسان توضیح میدهد
جمعه 21 خرداد 1400 مدیر سایت 5182 1

باطری ماشین چند آمپر است؟ امداد باتری یدک رسان توضیح میدهد

چگونه بفهمیم باطری ماشین چند آمپر است؟روش اندازه گیری آمپر باطری ماشین ، فرمول اندازه گیری آمپر باتری ماشین ، این مقاله را تا انتها بخوانید.امداد باتری یدک رسان

علی رغم اینکه باتری ماشین یکی از مهمترین اجزای موجود در موتور خودرو است ، بسیاری از مردم اطلاعات زیادی در مورد باتری خود ندارند. همه ما می دانیم که باتری های ماشین 12 ولت هستند ، اما باتری ماشین چند آمپر است؟ و این حتی چه معنایی دارد؟ خیلی از ما نمیدانیم.

دانستن نحوه کار باتری به شما کمک می کند درصورت بروز مشکل ،آن را عیب یابی کنید. ما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید میزان آمپر باتری را بفهمید و همچنین نحوه شارژ آن را برای مصرف بیشتر انرژی توضیح می دهید.

 

میزان آمپر یک باتری چقدر است؟

اولین راه که ساده ترین راه هم هست ، جهت فهمیدن باتری ماشین چند آمپر است کافیست درب کاپوت خودرو را بالا بزنید و معمولا روی درب باتری اطلاعات مورد نیاز باتری شما را زده است. (AH) همان چیزی است که شما دنبال آن هستید باید ببینید روی درب باتری یا کنار باتری این میزان چقدر است؟

پدا کردن آمپر باطری ماشین

حال اگر باتری شما قدیمی باشد و برچسب اطلاعات مورد نیاز شما کنده شده و یا پاک شده باشد آن موقع چطور میتوان بفهمیم باتری ماشین ما چند آمپر است؟ برای پاسخ به این سوال کافیه این مقاله را تا انتها بخوانید .

 

میزان آمپر یک باتری اساساً ظرفیت ذخیره سازی آن را به شما می گوید. به طور معمول ، هرچه باتری بزرگتر باشد ، میزان آمپر آن نیز بالاتر می رود. فرمول شیمیایی استفاده شده در داخلی باتری ماشین نیز بر میزان آمپر آن تأثیر می گذارد. ظرفیت اکثر باتری های ماشین بین 550 تا 1000 آمپر است.

با توجه به اینکه در اکثر باتری ها درجه بندی دو آمپر را مشاهده خواهید کرد ،این که متوجه بشوید کدام یک از این دو، آمپر باتری ماشین شما را نشان میدهند موضوع را برای شما پیچیده تر می کند: آمپرهای ظرفیت باتری (CA) و آمپرهای ظرفیت باتری در هوای سرد(CCA)   معمولاً درجه CA بالاتر از درجه CCA خواهد بود. وقتی می فهمید باتری ماشین چند آمپر است ، بیشتر به آمپر ظرفیت باتری در هوای سر  (CCA) توجه میکنید. این قدرتی است که شما می توانید وقتی باتری در دمای -4 درجه فارنهایت است دریافت کنید و اندازه گیری میزان واقعی باتری است.

 

شما عزیزان میتوانید جهت دانستن اینکه باتری ماشین شما چند آمپر است با کارشناسان امداد باتری یدک رسان به شماره 09353564407 تماس حاصل نمایید تا تمامی سوالات شما در حوزه باتری ماشین را به طور کامل توضیح دهند.

 

نمودار ساعت آمپر (AH) باتری ماشین چیست؟

معمولا این همان چیزی است که در زمان خرید باتری ماشین شما از فروشنده میپرسید و پاسخی که به شما داده میشود همان پاسخ سوال شما در این مقاله میباشد( باتری ماشین چند آمپر است؟).

نمودار آمپر ساعت باتری ماشین که با اختصار (AH) روی درب و کنار باتری نمایش داده شده، همان این چیزی است که بیشتر اوقات در باتری های تجدید پذیر استفاده می شود و برای وسایل نقلیه موتوری ، تفریحی و دریایی مشاهده خواهید کرد. اگرچه می توانید این نمودارها را برای باتری ماشین نیز پیدا کنید.

 

ساعت آمپر به شما امکان می دهد آمپر باتری ماشین را از طریق آمپر متر، عملی اندازه گیری کنید که شارژ یک باتری با آمپر مشخص (AH) چه مدت طول می کشد. برای مثال : اگر آمپر باتری ماشین شما  100 آمپر ساعت است ، این به شما می گوید که باتری می تواند 5 آمپر انرژی را به مدت 20 ساعت ارائه دهد. و یا اگر از 10 آمپر در ساعت استفاده می کنید ، 10 ساعت طول می کشد و ... .

 

چند آمپر برای شارژ باتری ماشین نیاز است؟

بیشتر شارژرهای باتری در هر ساعت حدود 2 آمپر برق به باتری شما انتقال میدهند. با این سرعت ، شارژ کامل باتری بیش از 24 ساعت طول می کشد. مزیت این میزان شارژ نسبتاً پایین این است که احتمال شارژ بیش از حد باتری را کمتر میکند ، که اگر باتری بیش از حد شارژ شود می تواند طول عمر کلی آن را کاهش دهد.

 باطری ماشین چند آمپر است

همچنین می توانید گزینه های شارژ سریع تری را پیدا کنید. توصیه نمی شود باتری ماشین را با بیش از 20 آمپر شارژ کنید. یک شارژر 10 آمپر، شارژ سریعتر به شما می دهد و هنوز هم نسبتاً ایمن است ، هرچند باید مراقب باشید که به محض پر شدن باتری شارژر را جدا کنید.

 

 

تعیین اینکه چند آمپر برای شارژ باتری ماشین نیاز است ، مسئله کم کردن ظرفیت فعلی از ظرفیت کل است. وقتی دانستید که باتری شما به چند آمپر نیاز دارد ، آن را به درجه آمپر شارژر تقسیم کنید. نتیجه تعداد ساعاتی است که باید شارژ شود تا شارژ بیش از حد انجام نگیرد.

 

نحوه اندازه گیری آمپر باتری ماشین

قبل از اینکه بتوانید باتری ماشین را شارژ کنید ، باید بدانید که چگونه آمپر باتری ماشین را اندازه گیری کنید. یک تستر باتری می تواند این اطلاعات را به شما بدهد. همچنین می توانید از مولتی متر دیجیتال برای بررسی میزان جریان باتری استفاده کنید.

 

برخلاف تسترهای باتری ، یک مولتی متر دیجیتال ولتاژ باتری را به شما می گوید نه آمپر را. این اندازه گیری در بین باتری های ماشین سازگارتر است ، که تمام آنها باید هنگام شارژ کامل عدد 12.6 ولت داشته باشند. دریافت آمپر باتری از این اطلاعات نیاز به انجام برخی از فرمول های ریاضی دارد.

 

ولت اندازه گیری ولتاژ است ، در حالی که آمپر اندازه گیری جریان است. اگر مقاومت  را بشناسید ، می توانید آمپر را از طریق فرمول معروف قانون اهم اندازه گیری کنید : جریان برابر است با ولتاژ تقسیم بر مقاومت

I = V / R

 درجه اهم باتری شما باید روی برچسب ذکر شده باشد.

 

برای اندازه گیری ولتاژ جریان باتری ، مولتی متر را به DC تبدیل کنید. سپس ، سیم قرمز مولتی متر را روی ترمینال باتری مثبت قرار دهید (معمولاً قرمز است و با + مشخص می شود). در مرحله بعد ، سیم سیاه را به پایانه منفی لمس کنید (اغلب سیاه ، مشخص شده با – مشخص میشود)

حال برای ما در قسمت نظرات بگویید باتری ماشین شما چند آمپر است؟

 

این مقاله در وبلاگ یدک رسان وقسمت باتری ماشین و با کلمات آمپر باتری ماشین ، باتری ماشین چند آمپر است؟ ، روش اندازه گیری آمپر باتری ماشین ، میزان آمپر باطری ماشین ،نحوه فهمیدن آمپر باطری ماشین ، فرمول اندازه گیری آمپر باتری ماشین ، محاسبه آمپر باطری ماشین و از کجا بفهمیم باطری ماشین چند آمپر است برچسب گذاری شده است.

باتری ماشین #آمپر باتری ماشین 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری