نحوه چک کردن لنت ترمز | روش بررسی کردن لنت ترمز
پنجشنبه 27 خرداد 1400 مدیر سایت 2224 0

نحوه چک کردن لنت ترمز | روش بررسی کردن لنت ترمز

چگونه لنت ترمز را چک کنیم؟ روش چک کردن لنت ترمز را در این مقاله به شما توضیح داده ایم.

یکی از قطعاتی که ممکن است همیشه به آن فکر نکنیم، لنت ترمز است.اما هر بار که روی پدال ترمز فشار می دهید روی لنت های ترمز حساب می کنید. لنت های ترمز با عملکرد مناسب ، بخشی جدایی ناپذیر از سیستم ترمز ماشین شما هستند. اگر لنت های ترمز شما نازک و فرسوده باشد ، در  هنگام رانندگی اگر نیاز به گرفتن ترمز سنگین و توقف به موقع نیاز داشته باشید ، قدرت توقف کامل و به موقع نخواهد بود.

که هسته اصلی این مشکل ممکن است لنت های ترمز شما باشد. داشتن لنت ترمز با عملکرد مناسب برای راه اندازی یک سیستم ترمز موثر ، به ما قدرت توقف کامل و مناسب را در زمان نیاز میدهد. شما باید لنت های ترمز را به صورت نیمه منظم بررسی وچک نمایید تا از این شرایط ترسناک جلوگیری کنید. یادگیری نحوه بررسی لنت های ترمز کاملاً مهارتی است که هر راننده ای باید آن را بداند.

با بررسی لنت های ترمز از نظر سایش ، از ایمنی خود و مسافران اطمینان حاصل کنید. با قرار دادن این قسمت به روال معمول تعمیر و نگهداری ماشین ، قبل از اینکه به خرابی ترمز تبدیل شود ، با مشکلات کوچکی روبرو خواهید شد. بررسی لنت های ترمز کاری است که می توانید در خانه انجام دهید - مراحل آن را میتواند در ادامه همین مقاله بخوانید.

 اندازه گیری باقی مانده لنت با کولیس

شروع بررسی لنت ترمز:

قبل از اقدام به بازرسی یا چک کردن لنت ترمز ، از خنک بودن ترمزهای خود اطمینان حاصل کنید. حتی یک سفر سریع و کوتاه به فروشگاه نزدیک محل می تواند ترمزهای شما را فوق العاده گرم کند. قبل از کار با ترمز بگذارید حداقل یک ساعت خنک شود.

برای بررسی روغن ترمز نیز وقت بگذارید. روغن ترمز شما قدیمی باشد ، که اغلب نادیده گرفته می شود ، می تواند مشکلاتی ایجاد کند. اگر روغن ترمز بسیار تیره شده باشد ، ممکن است زمان تعویض روغن ترمز رسیده باشد.

 

چک کردن چرخ ها :

جمع شدن گرد و غبار ترمز برروی رینگ و لنت های ترمز طبیعی است. با ساییده شدن لنت های ترمز ، میزان گرد و غبار ناشی از ترمز کاهش می یابد. هنگامی که متوجه رینگ های تمیزتر از قبل می شوید ، می تواند نشانه آمادگی خودروی شما برای تعویض لنت های ترمز جدید می باشد. با بردن خودرو نزد مکانیک ، مکانیک شما می تواند تشخیص مناسب را انجام دهد.

 

 

بازرسی از لنت ترمز بدون باز کردن چرخ

در بسیاری از ماشین ها ، می توانید لنت ترمز را از طریق سوراخ های چرخ مشاهده کنید. برای بررسی طول عمر لنت ترمز ، باید ضخامت آن را تعیین کنید. برای خوب دیدن لنت ترمز شاید به چراغ قوه نیاز داشته باشید. اگر لنت ها نازک به نظر می رسند ، کمتر از نیم سانتی متر ، ممکن است زمان تعویض آنها باشد.

 

در بعضی از لنت های ترمز ، ممکن است یک شکاف نشانگر سایش در پایین لنت مشاهده کنید. اگر شکاف از بین رفته است یا فقط به سختی قابل مشاهده است ، وقت آن است که لنت های ترمز جدیدی ایجاد کنید. علاوه بر قابل مشاهده بودن ، نشانگر سایش می تواند هشدارهای دیگری را نیز ایجاد کند. در بعضی از وسایل نقلیه ، چراغ هشدار داشبورد هنگامی که لنت ها به حداقل سطح فرسوده خود می رسند ، فعال می شود ، در حالی که چراغ پشت آمپر با نشان دادن چراغ ترمز به راننده هشدار میدهد که لنت های ترمز نیاز به تعویض دارند.

شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره و خرید انواع لنت ترمز مورد نیاز خود با شماره 09353564407 تماس حاصل نمایید.

 

بازکردن چرخ برای بررسی لنت ترمز

اگر نمی توانید لنت ترمز را از طریق چرخ مشاهده کنید ، باید چرخ را بردارید تا راحت تر و واضح تر بتوانید لنت ترمز را چک کنید. در حالی که ماشین خود را روی یک سطح قرار داده اید ، جک خود را در زیر شاسی خودرو کنار لاستیکی که می خواهید بازکنید، قرار دهید.

 میزان لنت باقی مانده

ماشین خود را حدود 15 الی 20 سانتی متر از زمین بلند کنید ، مهره های چرخ را باز کنید و لاستیک را بردارید. هنگامی که لاستیک باز شد ، نه تنها از لنت ترمز بلکه از خطوط کولیس ، روتور و ترمز دید خوبی خواهید داشت. لنت ترمز را بازرسی کنید ، بدنبال ساییدگی بیش از حد باشید. اگر ضخامت لنت کمتر از نیم سانتی متر است ، وقت آن است که با مکانیک خود قرار ملاقات بگذارید و جهت تعویض لنت ترمز خود اقدام نمایید.

 

روش ها دیگر

روش های دیگری برای کنترل لنت ترمز وجود دارد. به صدای ترمزهای خود گوش دهید و از صداهایی مانند سابیدگی ، غرغر کردن یا جیر جیر کردن مطلع شوید. اگر هنگام فشار دادن پدال ترمز ، صدای سابیدگی یا غرغر شنیدید ، به طور معمول به این معنی است که لنت های ترمز فرسوده شده و در حال چرخش در روتورها هستند. در چک کردن و بررسی کردن سیستم ترمز خود دریغ نکنید.

مشخص کنید که آیا هنگام توقف کردن، ماشین شما به یک طرف کشیده می شود؟  وقتی که می ایستید ماشین به یک طرف کشیده شود نشان دهنده فرسودگی بیشتر یک طرف ترمز نسبت به طرف دیگر است. اگر هنگام فشار دادن پدال ترمز مشاهده کردید که ماشین شما به یک طرف می کشد ، لاستیک جلو آن طرف را بررسی کنید و مطمئن شوید که لنت ترمز فرسوده نشده است.

میزان تمام شدن بیشتر یکی از لنتها از آن یکی

اگر هنگام رانندگی احساس لرزش در فرمان دارید یا هنگام فشار دادن روی پدال ترمز احساس لرزشی می کنید ، وقت آن است که ماشین خود را برای بررسی دقیق به مکانیک معتمد خود برسانید.

درباره لنت ترمز اگر میخواهید  بیشتر بیاموزید ، میتوانید مقاله های مشابه زیر همین پست را مطالعه نمایید . و جهت پیدا  کردن قطعه ماشین خود در قسمت فروشکاه یدک رسان میتواند قطعه خود را بخرید.

 

این مقاله در وبلاگ یدک رسان در قسمت لنت ترمز نوشته شده و با کلمات چک کردن لنت ترمز ، روش بررسی کردن لنت ترمز ، چگونه لنت ترمز را بررسی کنیم؟ ، به چه روشی لنت ترمز را چک کنیم؟ ، چجوری بفهمیم لنت ترمز تمام شده؟ ، نحوه چک کردن لنت ترمز ، طریقه بررسی لنت ترمز ، چجوری لنت ترمز را چک کنیم؟ ، بازرسی لنت ترمز ، بررسی لنت ترمز بدون باز کردن چرخ ، روش چک کردن لنت ترمز از روی چرخ ، روش تشخیص تمام شدن لنت ترمز ، روش چک کردن لنت ترمز و چگونه لنت ترمز را چک کنیم؟ برچسب گزاری شده است.

 

لنت ترمز #بررسی لنت ترمز 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری