روش صحیح تعویض برف پاک کن | آموزش تصویری نحوه عوض کردن برف پاک کن
پنجشنبه 03 تیر 1400 مدیر سایت 15325 0

روش صحیح تعویض برف پاک کن | آموزش تصویری نحوه عوض کردن برف پاک کن

اگر قصد تعویض و یا نصب برف پاک کن جدید خود را دارید این مقاله بسیار کاربردی است زیرا روش سریع و آسان تعویض برف پاک کن به همراه عکس را قدم به قدم توضیح داده ایم.

تیغه های برف پاک کن از لاستیک ساخته شده اند ، بنابراین پس از چند ماه کار کردن و پاک کردن برف ، باران و گرد و غبار از روی شیشه ماشین شما کاملاً فرسوده می شود. می توانید ماشین خود را نزد مکانیک ببرید تا آنها اقدام به تعویض برف پاک کن های شما بکنند. ، اما تغییر آنها توسط خودتان بسیار آسان و سهل است. روند نصب برای اکثر قریب به اتفاق ماشین های موجود در کشور یکسان است.

قبل از تعویض برف پاک کن باید مطمئن شوید که زمان تعویض فرا رسیده یا خیر ؟:

دانستن زمان تغییر برف پاک کن ها

برف پاک کن ها را از نظر وجود ترک بررسی کنید. برف پاک کن های جلو با گذشت زمان به خصوص در آب و هوای گرم و خشک سفت و دارای ترک می شوند. اگر به نظر می رسد برف پاک کن فنریت و نرمی لاستیکی خود را از دست داده است ، احتمالاً زمان تعویض آن فرا رسیده است. راه دوم جهت تشخیص  زمان تعویض برف پاک کن ها زمانی است که باران می بارد توجه کنید. اگر برف پاک کن ها رد آب بروی شیشه جلو ماشین شما می گذارند به احتمال زیاد ، لاستیک آنها چسبندگی خود را از دست داده است و راه سوم، اگر در زمان استفاده از برف پاک‌ کن‌ها صداهای عجیب و غریبی  و آزار دهنده ای مانند جیر جیر به گوشتان می‌رسد، بدانید که زمان تعویض آنها فرا رسیده است.

چک کردن تیغه برف پاک کن

اگر هر یک از این سه اتفاق برای برف پاک کن شما رخ داده بود باید جهت تعویض برف پاک کن خود اقدام نمایید.تعویض به موقع برف پاک کن ها ا جد بگیرید چرا که اگر به موقع تعویض نگردند میتوانند در بهترین حالت روی شیشه خودرو شما خط و خش بیاندازند و در بدترین حالت هم ممکن است به دلیل عملکرد ضعیف تیغه ها جلو دید شما را در زمان لازم بگیرد و منجر به حادثه خطرناک گردد.

 

ابزار مورد نیاز برای تعویض برف پاک کن های شیشه :

دم باریک ، انبر دست ، پیچ گوشتی دو سو

لوازم مورد نیاز:

یک برف پاک کن جدید

 جهت مشاهده ویدیو تعویض برف پاکن به اخر مقاله مراجعه نمایید.

آماده شدن برای تعویض تیغه های برف پاک کن

  • ابتدا باید بدانید چه بخشی از برف پاک کن  را میخواهید عوض کنید. برف پاک کن های شیشه جلو ماشین از سه قسمت اصلی ساخته شده اند: بازوی برف پاک کن پایین که از پایه شیشه جلو امتداد دارد ، تیغه فلزی یا پلاستیکی متصل به بازوی پایین و تیغه لاستیکی که در واقع شیشه جلو را پاک می کند. وقتی تیغه های برف پاک کن شما عوض می شود ، شما در واقع فقط تیغه های لاستیکی را که در اثر آب و هوای نامساعد ساییده می شوند عوض می کنید.

روش تعویض برف پاک کن

 

  • برای خرید و تعویض برف پاک کن باید اندازه و سایز تیغه را بدانید و یا حتما به فروشنده مدل ماشین خود را اعلام نمایید . همچنین اگر فروشنده اطلاعات کافی از خودرو شما نداشت میتواند برای اینکه بدانید به چه تیغه های جهت تعویض برف پاک کن خود نیاز دارید ، تیغه های لاستیکی قدیمی را با استفاده از خط کش یا نوار اندازه گیری اندازه بگیرید.اندازه گیری های دقیق را بنویسید (بر اساس اینچ) ، سپس به یک فروشگاه قطعات خودرو بروید و تیغه های لاستیکی را با همان اندازه دقیق خریداری کنید. تصور نکنید که برف پاک کن چپ و راست تیغه یکسانی را دارند . یک طرف آن معمولا بزرگتر از طرف دیگر میباشد.

روش اندازه گیری برف پاک کن

شما عزیزان میتوانید جهت پرسش سوالات مربوط به تعویض و یا خرید برف پاک کن خودرو خود با شماره 09353564407 تماس حاصل نمایید و همچنین نظرات و سوالات خود را در زیر همین پست متوانید به اشتراک بگذارید.

در یدک رسان کلیه لوازم یدکی ماشین مانند برف پاک کن ، باتری ماشین ، لنت ترمز و ... به قیمت درب کارخانه بفروش میرسد و جهت اطمینان و رفاه حال شما مشتران گرامی پرداخت در محل صورت میگیرد.

 

نصب جدید تیغه های برف پاک کن

  • بازوی برف پاک کن فلزی را از شیشه به سمت خودتان ( جلو) بیاورید:  باید بتواند در موقعیت عمود بر شیشه جلو ثابت بماند. مواظب باشید بازوی برف پاک کن فلزی دارای فنر است و می تواند به عقب برگشته و شیشه جلو ماشین شما را اسیب بزند.

نصب برف پاک کن

  • تیغه برف پاک کن قدیمی را از حالت قلاب خارج کنید: به محل اتصال تیغه برف پاک کن لاستیکی با بازوی فلزی نگاه کنید. باید یک درپوش پلاستیکی کوچک وجود داشته باشد که تیغه را در جای خود نگه دارد. دریچه را فشار دهید و تیغه برف پاک کن قدیمی را از حالت قلاب جدا کنید تا از بازوی فلزی جدا شود.

در آوردن برف پاک کن قدیم

     بعضی از تیغه های برف پاک کن به جای قلاب دارای پین هایی برای نگه داشتن تیغه برف پاک کن لاستیکی هستند.

     در کل این فرآیند مطمئن شوید که دستتان مانع از برگشت بازوی برف پاک کن به شیشه ماشین است.

   نکته: ممکن است بهتر باشد از شیشه جلو ماشین خود با یک حوله یا پارچه تاشده محافظت کنید ، فقط در زمان باز شدن بازو در حین تلاش برای تعویض برف پاک کن.

 

  • برف پاک کن جدید را وارد کنید: برف پاک کن را دوباره به همان انتهای بازو بکشید که برف پاک کن قدیمی را بیرون آورده اید. برف پاک کن جدید را به آرامی محکم کنید تا قلاب در جای خود قرار گیرد تا محکم شود. برف پاک کن را روی شیشه جلو بگذارید.

قرار دادن برف پاک کن در بازو خود

  • این کار را برای برف پاک کن دوم نیز انجام دهید: این روش برای تعویض برف پاک کن دوم نیز دقیقاً مشابه تعویض برف پاک کن اول است. فقط مطمئن شوید که از اندازه صحیح برای هر طرف استفاده کرده اید.

نصب برف پاک کن دوم

 ویدیو تعویض برف پاکن :

این مقاله در وبلاگ یدک رسان و قسمت برف پاک کن نوشته شده و با کلمات تعویض برف پاک کن ، روش تعویض برف پاک کن ، آموزش تعویض برف پاک کن ، آموزش قدم به قدم تعویض برف پاک کن ، چطور تیغه برف پاک کن را عوض کنم ؟ ، نحوه تعویض تیغه برف پاک کن ، روش نصب برف پاک کن جدید ، چگونه برف پاک کن را تعویض کنیم؟ ، طریقه تعویض تیغه برف پاک کن ، راه عوض کردن برف پاک کن ، چجوری برف پاک کن خود را تعویض کنیم؟، روش تعویض سریع برف پاک کن و روش صحیح تعویض برف پاک کن برچسب گزاری شده است.

 

برف پاک کن #تعویض برف پاک کن 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2022
امداد رسانی فوری