روش تعویض لاستیک ماشین در 10 مرحله | یدکرسانی توضیح میدهد
دوشنبه 25 مرداد 1400 مدیر سایت 1759 0

روش تعویض لاستیک ماشین در 10 مرحله | یدکرسانی توضیح میدهد

در این مقاله در 10 مرحله روش و نحوه تعویض لاستیک ماشین با لاستیک زاپاس را به شما آموزش میدهیم.

 برای همه پیش آمده که با لاستیک پنچر گیر کرده باشیم . حالا یا پارک کردیم ماشین را بعد متوجه پنچر شدن شده ایم و ا تو جاده یا خیابان لاستک پنچر شده است. در اینجا نحوه تعویض لاستیک ماشین را در 10 مرحله توضیح میدهیم.

دیر یا زود ، این اتفاق برای همه اتفاق می افتد. شما در حال رانندگی همراه با ذهن خود ، ناگهان ماشین شما به یک طرف کشیده می شود و صدای وحشتناک فلاپ لاستیک را می شنوید.

امروزه ، بسیاری از رانندگان از خدمات امدادیی کنار جاده ای برخوردارند اما همیشه هوشمندانه است که بدانید چگونه می توانید یک لاستک ماشین را چگونه تعویض نمایید . از آنجا که این یک اتفاق نسبتاً رایج است ، سازندگان خودرو سعی کرده اند روند تعویض لاستیک را به گونه ای انجام دهند که تقریباً هرکسی می تواند انجام دهد.

 روش تعویض لاستیک ماشین

  1. پیدا کردن یک مکان امن برای تعویض :

روش تعویض لاستیک - با خیال راحت پارک کنید

زمین باید محکم ، صاف و یکنواخت باشد تا ماشین شما نتواند غلت بزند یا جک در زمین فرو برود. اگر کنار جاده هستید ، تا آنجا که ممکن است کنار بروید. از توقف در هر پیچ جاده ای خودداری کنید ، زیرا این امر باعث کاهش دید برای شما و سایر رانندگان می شود. اگر در منطقه ای تاریک یا ناامن هستید ، با دقت به نقطه بهتری بروید.

 

  1. از چراغ خطر و ترمز دستی خود استفاده کنید

از چراغ های خطر و ترمز دستی خود برای حفظ امنیت خود و وسیله نقلیه خود با افزایش دید و کاهش قابلیت چرخش خودرو استفاده کنید.

 

  1. لوازم مورد نیاز جهت تعویض تایر خودرو را بررسی نمایید:

شما به جک ، آچار و لاستیک زاپاس نیاز دارید.در زمان بروز پنچری لاستیک ماشین، این سه مورد همیشه باید در خودرو شما باشند موارد دیگری که می توانند تعویض لاستیک را کمی آسان تر کنند عبارتند از:

     چراغ قوه

     دستکش

     حصیر برای زانو زدن

     دستگاه سنجش میزان باد لاستیک

     دفترچه راهنمای مالک وسیله نقلیه شما

نکته : قبل از سفر با یک ماشین جدید حتما ببینید که لوازم جانبی و مورد نیز مانند لاستیک و جک و جعبه اچار ها کجا قرار دارند.

 

  1. مهره های چرخ را شل کنید

اگر وسیله نقلیه شما دارای روکش چرخ است (همچنین به عنوان hubcap شناخته می شود) ، آن را در بیاورید. سپس ، آچار را روی یکی ازمهرههای چرخ قرار دهید و آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا شل شود. این فرآیند را با هر مهره دگر چرخ نیز تکرار کنید ، مطمئن شوید که هر کدام به اندازه کافی شل هستند تا با دست بچرخند.

 باز کردن چرخ ماشین

  1. وسیله نقلیه خود را به وسیله جک از زمین بلند کنید

چگونه لاستیک را تعویض کنیم - از جک خود به درستی استفاده کنید جک را در زیر قسمت فلزی قاب ماشین خود قرار دهید. جک را در جایی قرار ندهید که با قالب پلاستیکی یا قسمتی که ورق ماشین نازک هست تماس داشته باشد. بسته به نوع خودرو ، بهترین محل قرارگیری جک متفاوت است. مشورت با دفترچه راهنمای مالک بهترین راه برای یادگیری نحوه قرارگیری مناسب جک است. هنگامی که به درستی قرار گرفتید ، از جک برای بالا بردن تایری که تعویض می کنید ، استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که جک همیشه عمود بر زمین است.

 

  1. مهره های چرخ را بردارید

چگونه می توان یک لاستیک را تعویض کرد - مهره های چرخ را کامل بازکنید ، مهره های چرخ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا همه آنها بسیار شل شوند. بعد ، آنها را به طور کامل بردارید . مهره های چرخ را همه در یک نقطه امن نگه دارید ، زیرا برای محکم کردن لاستیک زاپاس به آنها نیاز دارید، پس مهم است که گم نشوند . با برداشتن مهره های چرخ ، هیچ چیز نمی تواند لاستیک شما را به خودرو متصل کند. لاستیک خود را محکم بگیرید و آن را مستقیماً به سمت بدن خود بکشید.تا لاستیک پنچر از جای خود دربیاید حال آماده شوید برای جایگزین کردن لاستیک زاپاس.

 

  1. لاستیک زاپاس را روی خودرو قرار دهید

چجوری لاستیک ماشین را عوض کنم - سوراخ های که در وسط چرخ قرار دارند را با پیچ هایی که به دیسک وصل هستن تنظیم کنید و زاپاس را روی فاصله بین دو محور قرار دهید. زاپاس را تا آنجا که ممکن است به فاصله بین دو محور برسانید و با تنظیم کردن جای پیچ ها با پچ های چرخ لاستیک را جا بزنید.

 

  1. مهره های چرخ را در جای خود ببندید

مهره های چرخ را روی پیچ ها قرار دهید و با دست سفت کنید تا لاستیک زاپاس در جای خود محکم باقی بماند. آنها را کاملاً سفت نکنید بسیار مهم است که مهره های چرخ خود را به گونه ای یکسان محکم کنید که لاستیک را یکنواخت نگه دارد.

 نحوه تعویض لاستیک پنچر

  1. وسیله نقلیه خود را پایین بیاورید و شروع به سفت کردن مهره ها کنید

با استفاده از جک ، خودرو را به آرامی پایین بیاورید تا زمانی که لاستیک زاپاس شما شروع به لمس زمین کند. با شروع سفت کردن مهره ها ، تایر در جای خود ثابت می ماند. مهره های چرخ را به صورت فشرده سفت کنید و مهره های دیگر را متناوب کنید. به عنوان مثال ، اگر به هر مهره یک عدد اختصاص می دهید ، به این ترتیب سفت شوید: 1 ، 3 ، 5 ، 2 ، 4 ، 1 ، 3 ، 5 ، 2 ، 4 و تکرار کنید. به این ترتیب لاستیک را مستقیم نگه می دارید.

 

  1. وسیله نقلیه خود را کاملاً پایین بیاورید و سفت کردن را تمام کنید

هنگامی که مهره های چرخ به همان اندازه احساس سفتی کردند ، وسیله نقلیه خود را کاملاً روی زمین قرار دهید. پس از زمین امدن کامل چرخ ، ممکن است بتوانید مهره ها را کمی بیشتر محکم کنید. سفت کردن خود را با همان ترتیب افزایشی ادامه دهید تا دیگر تکان نخورند.

 

نکات اضافی در مورد نحوه تعویض لاستیک:

کار را با گذاشتن لاستیک قدیمی در صندوق عقب و تمیز کردن هر وسیله ای که استفاده کرده اید ، به پایان برسانید. بسته به ایراد آن ، لاستیک قدیمی شما ممکن است با یک پنچر گیری ساده نجات یابد. آن را نزد یک آپاراتی مورد اعتماد ببرید که می تواند آن را تست کرده و احتمالاً آن را تعمیر کند. اگر شدت پنچرری به حدی باشد که قابل ترمیم نباشد باید سریعا به فکر خرید ک لاستیک مناسب برای خودرو خود نمایید ، که باید فوراً انجام شود. هرگز ایده خوبی نیست که از وسیله نقلیه بدون لاستیک زاپاس استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که لاستیک زاپاس و قطعات خود را از قبل بررسی کنید تا مطمئن شوید در مواقع اضطراری آماده استفاده است.

پنچر گیری لاستیک ماشین

دانستن نحوه ترمیم لاستیک پنچر بسیار عالی است ، اما تعمیر و نگهداری منظم لاستیک از اهمیت بیشتری برخوردار است. علاوه بر مرور منظم الاستیک خودرو ، موارد زیر را نیز به یاد داشته باشید:

 لاستیک های خود را به درستی تنظیم باد کرده .

بررسی دوره ای از لاستیک ماشین تا مطمئن گدید سابیدگی و یا ترک وجود نداشته باشد.

 همه این اقدامات احتیاطی طول عمر لاستیک های شما را افزایش می دهد و احتمال ترکیدگی را کاهش می دهد. در حالی که هیچ راهی برای جلوگیری کامل از پنچر لاستیک ها وجود ندارد ، مراقبت مناسب می تواند عملکرد را بهبود بخشد و تا زمانی که ممکن است لاستیک شما دوام داشته باشد.

 

این مقاله در وبلاگ یدک رسان و در قسمت لاستیک ماشین نوشته شده و با کلمات تعویض لاستیک ماشین ، نحوه تعویض لاستیک خودرو ، تعویض تایر خودرو ، آموزش تعویض لاستیک ماشین ، آموزش تعوض لاستیک ماشین بدون جک ، چگونه لاستیک ماشین را عوض کنیم؟ ، چطوری لاستیک ماشین را میشه عوض کرد؟ و روش تعویض لاستیک ماشین برچسب گذاری شده است.

عمومی #تعویض لاستیک ماشین 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری