نحوه نصب باتری ماشین |روش تعویض باتری به همراه عکس و ویدیو
دوشنبه 31 خرداد 1400 مدیر سایت 2527 0

نحوه نصب باتری ماشین |روش تعویض باتری به همراه عکس و ویدیو

چگونه باتری ماشین را عوض کنم؟ سوالی که ممکنه برای شما هم اتفاق بیافته .در این مقاله نحوه نصب باتری ماشین را از صفر تا صد آموزش داده ایم به همراه ویدیو .

به طور کلی یادگیری نحوه تعویض باتری ماشین یکی از مهارت های مورد نیاز میباشد که باید آن را بدانید، چرت که باتری های خودرو برای همیشه دوام ندارند . حتی اگر به درستی از آنها مراقبت شده باشد. باز هم نیاز به تعویض باتری ماشین می باشد. اگر متوجه کم شدن چراغ های جلو شدید ، اگر ماشین شما به دلیل از بین رفتن باتری نیاز به باتری به باتری دارد یا عمر باتری شما بیش از 3 سال است ، زمان تعویض باتری ماشین رسیده است. خوشبختانه ، نحوه تعویض باتری ماشین یک عمل سریع و ساده است که می توانید در خانه تنها با چند ابزار اساسی انجام دهید.

نحوه تعویض باتری ماشین

در ابتدا باید در یک سطح امن مانند پارکینگ منزل ، یک خیابان خلوت پارک کنید و ترمز دستی خود را درگیر کرده و وسیله نقلیه خود را خاموش کنید.  خب حالا همه چی برای آموزش نحوه تعویض باتری ماشین آماده است.

   

    قطع اتصال باتری باعث تنظیم مجدد تنظیمات ساعت ، رادیو ، پیمایش و هشدار می شود ، بنابراین قبل از شروع کار حتماً از کد هشدار خود اطلاع داشته باشید. اگر آن را به یاد ندارید ، کتابچه راهنمای خودرو خود را بررسی کنید.

 

 جهت تعویض باتری ماشین باید یکسری اصول را حتما رعایت کنید:

استفاده از دستکش ، اگر از جواهرات فلزی در دست و انگشتان خود استفاده میکنید حتما آنها را خارج کنید .اگر باتری ماشین شما تورم کرده است و یا مقداری اب اسید از آن بیرون زده است حتما از عینک محافظ استفاده نمایید.

مرحله اول :

از داخل اتاق ماشین زیر فرمون سمت چپ گیره کاپوت را بکشید و کاپوت خود را بالا بزنید . باتری را پیدا کنید. باتری در گوشه ای از قسمت موتور قرار دارد ، یا نزدیک شیشه جلو ماشین یا سپر جلو در دو طرف ماشین. باتری مستطیل شکل را، پیدا کنید که 2 کابل به آن متصل شده است. اگر ماشین جدیدتری دارید ، ممکن است باتری زیر یک پوشش پلاستیکی باشد، بنابراین در صورت لزوم پوشش پلاستیکی آن را بردارید.

قرار دادن جعبه ابزار داخل موتور

   نکته : اگر نمی توانید باتری را پیدا کنید به دفترچه راهنمای خود مراجعه کنید.

    توجه داشته باشید که در بعضی از وسایل نقلیه ، باتری در صندوق عقب قرار دارد تا زیر کاپوت.

مرحله دوم :

باز کردن سر باتری ها از باتری

 ابتدا کابل منفی را پیدا کرده و آن را جدا کنید .

همیشه کابل منفی را قبل از کابل مثبت بردارید تا از اتصال کوتاه جلوگیری کنید. ترمینال منفی باتری معمولاً سیاه است و در کنار آن علامت منفی (-) قرار دارد. در صورت وجود پوشش پلاستیکی، آن را بردارید . سپس گیره منفی کابل را با آچار شل کرده و کابل را از ترمینال جدا کنید.

 باز کردن سر باتری های باتری

    برای باز کردن سرباتری ها ، بسته به ماشین شما ، ممکن است به آچار 7 میلی متر ، 8 میلی متر ، 10 میلی متر یا 13 میلی متر نیاز داشته باشید. با این حال ، اگر سر باتری شما دارای گیره های آزاد کننده سریع هستند ، برای برداشتن کابل ها به هیچ ابزاری نیاز نخواهید داشت.

 

 کابل مثبت را پیدا کرده و آن را باز کنید .

پایانه مثبت معمولاً قرمز است و ممکن است با علامت بعلاوه (+) مشخص شود. پوشش پلاستیکی بالای ترمینال را بردارید ، اگر ماشین شما آن پوشش را دارد ، سپس با استفاده از آچار گیره مثبت کابل را شل کرده و کابل را از ترمینال خارج کنید.

 

هشدار: اطمینان حاصل کنید که کابلهای مثبت و منفی با یکدیگر تماس ندارند و اجازه ندهید که هر چیزی را که از فلز ساخته شده است لمس کنند زیرا این امر می تواند یک اتصال برق خطرناک ایجاد کند.

 مرحله سوم :

باز کردن بست نگهدارنده باتری و خارج کردن باتری :

 باتری را که در جای خود محکم قرار دارد بازرسی کنید و اتصالات مربوط به بست نگهدارنده باتری می باشد را پیدا کنید و آنرا به وسیله آچار باز کنید. بعضی از بست های نگهدارنده مانند کمربند از روی باتری رد شده اند که باید مهره این بست را باز کنید و بعضی از بست ها نیز در پایین باتری قرار دارند . باید آنرا به وسیله یک اچار بلند باز کنید. هنگامی که همه اتصالات مربوط به باتری را جدا کردید ، باتری را از محفظه موتور خارج کرده و در صورت امکان آن را روی سطح صاف قرار دهید.

 باز کردن بست نگهدارنده باتری ماشین

  توجه داشته باشید که وزن باتری ممکن است بیش از  (12کیلوگرم) باشد ، بنابراین در هنگام درآوردن باتری باید مراقب باشید به بدنه ماشین آسیبی وارد نگردد.

مرحله چهارم :

جایگزاری باتری جدید ماشین

دقت کنید هنگام خرید باتری جدید باید اطلاعات باتری قدیمی مانند اندازه ، ابعاد و از همه مهمتر آمپر باتری ، قطب قطب راست یا قطب چپ ، پایه بلند یا پایه کوتاه بودن باتری را یادداشت و یا از آن عکس گرفته شود.

جایگزاری باتری جدید

جهت خرید باتری مناسب و فابریک خودرو خود ، برند مناسب با خودرو شما میتواند با کارشناسان امداد باتری یدک رسان ما به شماره 09353564407 تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کامل نمایند .

باتری جدید را جایگذاری نمایید و بست نگدارنده باتری را در جای خودش ببندید ومطمئن گردید که محکم شده است.

مرحله پنجم:

سر باتری ها را در جای خود ببندید.

بستن سرباتری های باتری

جهت بستن سرباتری ها ابتدا سر باتری مثبت را در جای خودش ممحکم ببندید و سپس سرباتری منفی را ببندید و در آخر یک لایه نازک گریس به سر باتری ها بزنید تا جلوگیری از سولفاته شدن باتری ماشین شود.

 

مرحله ششم:

استارت زدن خودرو

لحظخ استارت زدن ماشین

خب تبریک میگم ، مراحل تعویض و نصب باتری ماشین را به درستی انجام دادید حالا میتوانید کاپوت را ببندید و برید داخل ماشین بشینید و با اعتماد کامل استارت بزنید.

امیدواریم از آموزش نحوه تعویض باتری ماشین راضی بوده باشید. شما عزیزان میتوانید نظرات و سوالات خود را  نسبت به نحوه تعویض باتری ماشین در پایین همین پست برای ما بگذارید.

شما عزیزان میتوانید جهت تعویض باتری ماشین خود با شماره 09353564407 تماس بگیرید تا در کمتر از یک ساعت باتری ماشین شما تعویض شود. ارسال و نصب باتری ماشین در امداد باتری یدک رسان کاملا رایگان میباشد.

این مقاله در وبلاگ یدک سان قسمت در باتری ماشین نوشته شده و با کلمات نحوه تعویض باتری ماشین ، روش تعویض باتری ماشین ، آموزش تعویض باتری ماشین ، طریقه تعویض باتری ماشین ، چگونه باتری ماشین را تعویض کنیم؟ ، چگونه میتوان باتری ماشین را عوض کرد ،روش نصب باتری ماشین ، نحوه نصب باتری ماشین ، طریقه نصب باتری ماشین ، چطور باتری ماشین را عوض کنم؟ و نحوه نصب باطری ماشین برچسب گزاری شده است.

 

باتری ماشین #تعویض باتری ماشین 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری