علت چشمک زدن چراغ باتری ماشین + به همراه روش تشخیص و راه حل آن
سه شنبه 18 خرداد 1400 مدیر سایت 25934 0

علت چشمک زدن چراغ باتری ماشین + به همراه روش تشخیص و راه حل آن

وقتی نشانگر چراغ باتری در پشت آمپر هنگام رانندگی گه گاهی روشن و خاموش میشود ، به احتمال زیاد دلیل آن خراب شدن دینام یا شدن تسمه دینام است. امداد باتری یدک رسان

علت سوسو زدن چراغ  باتری چیست؟

1) تسمه دینام در حال لغزش است.

2) دینام خودش خراب است.

 

هنگامی که نشانگر چراغ  هشدار دهنده باتری در پشت آمپر هنگام کارکردن خودرو سوسو می زند ، احتمال وجود دو مشکل هست که دلیل خاموش روشن شدن چراغ پشت آمپر میشود. همانطور که در بالا ذکر شد ، می تواند در اثر لغزش تسمه دینام یا خرابی دینام ایجاد میشود. دینام دستگاهی است که برق باتری خودرو را تأمین می کند و با استفاده از تسمه دینام به موتور ماشین متصل می شود ، هنگامی که موتور کار می کند مقداری از برق به دینام منتقل می شود تا بتواند برق ایجاد کند باتری را شارژ کند ، به غیر از شارژ باتری ، دینام همچنین یکی از مواردی است که در هنگام روشن شدن موتور ، برق را به تمام لوازم جانبی برقی خودرو مانند رادیو ، سیستم تهویه هوا ، چراغ ها و ... تأمین می کند.

چراغ باتری پشت آمپر

از آنجا که مشکل این است که چراغ  هشدار دهنده باتری فقط هر از گاهی روشن و خاموش میشود ، مشکل به طور متناوب رخ می دهد ، این بدان معنی است که دینام گاهی اوقات برق تولید می کند و چراغ هشدار پشت آمپر باتری خاموش میگردد و گاهی برق تولید نمی کند که در این زمان چراغ پشت آمپر باتری روشن میشود که این یعنی دینام قعطی دارد و خراب است ، در طول مدتی که دینام از کار می افتد نمی تواند تولید برق کند در این زمان چراغ های هشدار دهنده باتری و برق همیشه روشن هستند.

همچنین هنگامی که تسمه دینام در حال لغزش است ، دینام نمی تواند برق تولید کند ، همانطور که در بالا ذکر شد ، دینام با استفاده از تسمه دینام به موتور متصل می شود ، اکنون اگر مشکلی در تسمه دینام وجود دارد ، به عنوان مثال ، اگر تسمه خراب باشد دینام از کار می افتد و می توانید چراغ های هشدار دهنده باتری را در پشت امپر به طور مداوم روشن ببینید ، اما از آنجا که چراغ های هشدار دهنده فقط سوسو می زنند ، این بدان معناست که تسمه دینام گاهی اوقات خوب کار میکند و گاهی اوقات نه ، که معمولاً از علائم شل شدن تسمه است ، هر بار که تسمه دینام لغزیده شود و تولید برق دینام متوقف می شود .در این زمان نشانگر چراغ های هشدار دهنده باتری را روی داشبورد روشن می کند.

 تفاوت تسمه دینام خراب و سالم

روش تشخیص علت چشمک زدن چراغ باطری ماشین و راه حل آن!!!

  • دینام ماشین

نقص در دینام احتمالاً دلیل اصلی سوسو زدن چراغ باتری است. یعنی کل تامین برق خودرو بعهده باتری ماشین شما است اما بدون منبع شارژ. به محض اینکه میزان خروجی برق از دینام به سطح نسبتاً کمی پایین می رسد ، چراغ باتری می لرزد. به عنوان یک روش ساده برای بررسی اینکه آیا مشکل از دینام ماشین است یا خیر ،ابتدا خودرو را دریک گوشه پارک کنید و اجازه دهید به موتور در دور کار کند که در این حالت چراغ پشت آمپر باتری نورش کمی روشن می شود. حال چراغ های جلو را روشن کنید اگر دور موتور کم شود و نور چراغ پشت امپر باتری بیشتر گردد. دور موتور را افزایش دهید و چراغ باتری شروع به سوسو زدن کرد یعنی عیب از دینام است.

 دینام ماشین و اجزاء آن

 

 

  • تنظیم کننده ولتاژ

تنظیم کننده ولتاژ در وسیله نقلیه شما تضمین می کند ولتاژ ثابت است ، معمولاً در زمان روشن بودن خودرو حدود 13 تا 14 ولت میباشد. این دستگاه بین دینام و بقیه تجهیزات الکتریکی از جمله باتری تعبیه شده است. اگر تنظیم کننده ولتاژ خراب شود ، ولتاژ قابل کنترل نیست. اگر تنظیم کننده ولتاژ اجازه دهد ولتاژ بیش از حد کاهش یابد ، در این صورت باتری شارژ نمی شود و تجهیزات الکتریکی شما به درستی کار نمی کنند. ولتاژ کم توسط یک سنسور ثبت می شود و در صورتی که ولتاژ فقط در حداقل مقدار در نوسان باشد ، به چراغ باتری منتقل می شود که می تواند آن را سوسو بزند. هرچه ولتاژ کمتر باشد ، نور هشدار باتری روشن می شود.

برای حل این مسئله متوانید از ولت متر استفاده نمایید.

 

  • اتصالات شل باتری

احتمالاً متوجه اندازه کابل های اصلی متصل به باتری خود شده اید. این به این دلیل است که آنها باید جریان قابل توجهی را حمل کنند ، به خصوص هنگامی که ماشین خود را روشن می کنید. اگر کابل های باتری محکم وصل نباشند ، قوس گیری بین کابل باتری و ترمینال باتری اتفاق می افتد و خوردگی می تواند ایجاد شود و ولتاژ قطع می شود. در این موقع حسگر را تحریک می کند و چراغ باتری شروع به سوسو زدن می کند. در صورت بروز این مشکل همیشه باید اتصالات باتری را بررسی نماییم/

 تسمه دینام خراب

  • ضعیف بودن باتری

دلیل دیگر سوسو زدن چراغ باتری زمانی است که باتری شما تقریباً تخلیه شده و احتمالاً ناشی از عملکرد بد دینام است. باتری یکی از اجزایی است که چراغ اخطار باتری شما به آن وصل می شود. این منبع تغذیه ولتاژ پایین را تشخیص می دهد زیرا نیروی برق از طریق کابل های اصلی در خودرو به یک حد غیر قابل قبول کاهش یافته است. این افت ولتاژ باعث شروع چشمک زدن می شود. در ابتدا سوسو می زند ، اما اگر باتری همچنان تخلیه شود ، می تواند به طور دائمی روشن شود.

 

 

نحوه تعمیر چراغ  هشدار باتری در پشت آمپر

ماشین خود را به یک مغازه بیاورید و از مکانیک بخواهید دینام را بررسی کند. گاهی اوقات ممکن است مشکل بیش از حد معمول و فقط بحث تعویض یا سفت کردن تسمه دینام باشد. اما اگر تسمه دینام مشکلی نداشته باشد ، این خود دینام است که باعث بروز این مشکل می شود ، که احتمالاً خراب است و لازم است دینام را تعمیر و یا تعویض نمایید و به زودی مشکل آن را برطرف کنید زیرا در صورت خرابی کامل دینام ممکن است نتنها که نتوانید رانندگی کنیدباکه ممکن است باتریتون خالی گردد که این موضوع باعث ایجاد هزینه بیشتر برای شما خواهد شد. پس با بروز این مشکل سریعا به یک نعمیرکار ماشین ماجعه نمایید و یا میتوانید با شماره 09353564407 تماس حاصل نمایید تا شما رو به طور کامل راهنمایی نمایند.

 

این مقاله در قسمت وبلاگ باتری ماشین نوشته شده و با کلمات چراغ باتری ماشین ، سوسو زدن چراغ پشت آمپر ، تعمیر دینام ماشین ، تعویض تسمه دینام ، شل بودن تسمه دینام ، نحوه سفت کردن تسمه دینام، چراغ پشت آمپر باتری ، چشمک زدن چراغ پشت آمپر باتری ماشین ، خراب شدن دینام ماشین ، نحوه درست کردن دینام ماشین ، لغزش دینام ماشین ، چشمک زدن چراغ پشت آمپر و خاموش و روشن شدن چراغ پشت آمپر برچسب گزاری شده است.

 

باتری ماشین #چراغ پشت امپر  
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری