چرا چراغ روغن ماشین روشن میشود؟ | بررسی دلایل روشن شدن چراغ روغن
دوشنبه 11 مرداد 1400 مدیر سایت 1724 0

چرا چراغ روغن ماشین روشن میشود؟ | بررسی دلایل روشن شدن چراغ روغن

چراغ روغن پشت آمپر ماشین شما روشن شده است ؟ نمیدانید دلیل آن چیست ؟ در این مقاله به بررسی دلایل روشن شدن چراغ روغن ماشین و نحوه برطرف کردن آن میپردازیم.

 

وقتی می بینید که چراغ روی داشبورد خودرو شما روشن می شود ، معمولاً یک معنی دارد - چیزی درست نیست! و اگرچه این چراغ ها به ندرت ظاهر می شوند ، اما هنگام خطر و شراط اضطرار است ، به ویژه هنگامی که روغن می تواند از سطح استاندارد پایین اومده باشد. آیا روغن شما تمام شده است یا نشتی دارد؟ چراغ چقدر است که روشن مانده است؟ این چقدر اورژانسی است؟ قبل از وحشت زدن ، بدانید چراغ روغن روی ماشین شما چیست ، چه مشکلی ممکن است وجود داشته باشد و چگونه می توانید آن را برطرف کنید.

 چرا چراغ روغن ماشین روشن میشود؟

وقتی چراغ روغن روشن می شود یعنی چه؟

وقتی چراغ روغن داشبورد شما روشن می شود ، ممکن است به این معنی باشد که خودرو شما فشار روغن پایینی دارد. این افت فشار روغن می تواند نشانه چند چیز باشد: روغن کم دارید ، روغن شما کثیف است یا نشت روغن دارید.

 

چگونه بفهمم روغن  ماشین کم شده است؟

روغن موتور قرار نیست تا ابد دوام بیاورد. و حتی اگر با گاز سوزانده نشود ، در نهایت پس از رانندگی کافی کم می شود. در حالی که تقریباً هر وسیله نقلیه دارای سیستم کنترل فشار روغن است ، همه خودروها دارای فشار سنج روغن در داشبورد نیستند. به همین دلیل بهتر است سطح روغن خود را در موتور خودرو بررسی کنید!

 

خوشبختانه ، بررسی سطح روغن شما ساده است! با دفترچه راهنمای مالک خود شروع کنید. مراحل زیر را به شما راهنمایی می کند و به شما اطلاع می دهد که کجا باید قطعات مختلف را جستجو کنید. کاپوت خود را بکشید و گیج روغن را پیدا کنید .(معمولاً دسته زرد یا قرمز دارد). گیج را بیرون بیاورید و با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید. گیج روغن را دوباره داخل آن قرار دهید و دوباره آن را بردارید تا یک روغن تازه خوانده شود. اگر روغن باقیمانده در انتهای میله چک در پایین یا زیر علامت "مشخص شده" باشد ، زمان تعویض روغن فرا رسیده است.

اگر چراغ روغن شما هنگام ترمز روشن می شود ، همچنین می تواند نشانه کم بودن روغن شما باشد. به هر حال روغن یک مایع است. و اگر مخزن شما کاملاً پر نشده است ، روغن می تواند از سنسور فشار روغن فاصله بگیرد ، مخصوصاً هنگام ترمزگیری.

 

چگونه بفهمیم روغن ماشین کثیف شده است؟

برخلاف چراغ بنزین شما هنگامی که مخزن سوخت شما کم است روشن می شود ، چراغ روغن روشن همیشه به این معنا نیست که روغن کم دارید. همچنین می تواند به این معنی باشد که روغن موتور شما بیش از حد کثیف شده است.

روغن موتور چگونه کثیف می شود؟ هنگامی که روغن از موتور عبور می کند ، می تواند خاک ، گرد و غبار و بقایای ریز را جمع آوری کند ، و باعث ایجاد توده سنگین می شود. در حالی که ممکن است هنوز مقدار مناسبی روغن در موتور خودرو شما وجود داشته باشد ، انسداد می تواند چراغ روغن شما را روشن کند.

همانطور که سطح روغن خود را بررسی می کنید ، روغن کثیف را بررسی کنید - روغن را روی گیج چک کنید. روغن تمیز باید شفاف ، رنگی مانند کهربا باشد و کمی روان باشد. اگر روغن شما فوق العاده تیره به نظر می رسد ، بوی بدی دارد یا در زمان لمس آن غلیظ و لجن است ، احتمالاً قدیمی است و باید عوض شود.

 

چگونه می توانم بفهمم که روغن ماشین نشتی دارد یا خیر ؟

اگر چراغ روغن شما روشن است اما اخیراً روغن خود را عوض کرده اید ، ممکن است نشتی داشته باشید. برای بررسی نشت روغن ، ماشین خود را برای چند ساعت روی سطح هموار پارک کرده و زمین زیر آن را برای وجود نشتی روغن بررسی کنید.

 

اگر هیچ نشتی روغن نمی بینید اما همچنان به نشتی مشکوک هستید ، سعی کنید روغن خود را تا نقطه کامل علامت گذاری شده روی میله چک خود پر کنید. (کتابچه راهنمای مالک شما می تواند نحوه انجام این کار را برای مدل و مدل خاص شما توضیح دهد). وقتی ماشین را روشن می کنید ، مطمئن شوید چراغ روغن خاموش است. رانندگی را شروع کنید و ببینید چراغ روغن دوباره روشن می شود یا خیر. اگر چنین شد ، سطح روغن خود را بررسی کنید. اگر دوبارره کم شده بود ، وقت آن است که برای نشتی روغن خودرو را به تعمیر کار برسانید.

 چک کردن گج روغن موتور

گاهی اوقات ، نشت روغن باعث علائم دیگری مانند بوی سوختگی یا دود ناشی از موتور می شود. با این حال ، ممکن است این علائم همیشه ظاهر نشوند. به طور معمول ، بهترین راه برای رد هرگونه مشکل مربوط به روغن موتور این است که ماشین خود را به مکانک ماهر نشان دهید.

 

روغن من خوب است ، اما چراغ روغن هنوز روشن است.

چراغ روغن روی داشبورد شما همیشه به این معنی نیست که روغن شما کم ، نشتی دارد و یا کثیف است. در عوض ، ممکن است به این معنی باشد که سنسور فشار روغن یا پمپ روغن شما باید تعویض شود.

 

سنسور فشار روغن من  خراب است؟

سنسور فشار روغن شما یک سنسور کوچک پلاگین مانند است که فشار روغن خودروی شما را کنترل می کند و در صورت پایین آمدن از حد مشخص به شما اطلاع می دهد. اما مانند هر چیز دیگری در ماشین شما ، ممکن است فرسوده شود ، که می تواند سیگنال های معیوب را ارسال کند که چراغ روغن شما را روشن می کند.

 

برای بررسی اینکه آیا سنسور فشار روغن شما فرسوده شده است ، باید سنسور را با استفاده از سوکت سنسور فشار روغن بردارید. مگر اینکه ابزارها و تخصص لازم برای انجام این کار را خودتان نداشته باشید که باید از یک تکنسین متخصص عیب یابی سنسور فشار روغن بخواهید.

 

آیا پمپ روغن من خراب است؟

یک پمپ روغن خراب ، روغن را به طور موثر در قسمت های متحرک موتور شما گردش نمی دهد و اغلب باعث ایجاد سر و صدای موتور و گرم شدن بیش از حد آن می شود که می تواند به سرعت به مسائل مهمتری تبدیل کند. اگر مشکوک هستید که پمپ روغن شما خراب است ، فوراً رانندگی را متوقف کنید.

روغن موتور مایه حیات خودرو شماست. بدون آن ، راه زیادی را پیش نمی برید ، به همین دلیل است که بسیاری از کارسناس ها معتقدند تعویض منظم روغن یکی از مهمترین جنبه های نگهداری خودرو است.

 

این مقاله در وبلاگ یدک رسان و قسمت روغن ماشین نوشته شده و با کلمات چراغ روغن ماشین ، سنسور روغن ماشین ، پمپ روغن ماشین ، چگونه بفهمیم روغن ماشین کم شده است؟ ، چطور بفهمیم روغن ماشین نشتی داد؟ ، وقتی چراغ روغن روشن میشود یعنی چه ؟ و چرا چراغ روغن ماشین روشن میشود ؟ برچسب گذاری شده است.

 

 

عمومی #چراغ روغن ماشین 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2023
امداد رسانی فوری