چرا چراغ ترمز دستی روشن می شود | بررسی دلایل روشن ماندن آن
چهارشنبه 13 مرداد 1400 مدیر سایت 12194 0

چرا چراغ ترمز دستی روشن می شود | بررسی دلایل روشن ماندن آن

چرا چراغ ترمز دستی روشن می شود؟ علت روشن ماندن چراغ ترمز در پشت امپر چیست؟ در این مقاله به بررسی دلایل روشن ماندن چراغ ترمز در داشبورد میپردازیم.

 

وقتی چراغ ترمز شما در پشت امپر روشن میشود به چه معناست؟

چراغ ترمز شما می تواند نشان دهد مشکلی در سیستم ترمز شما وجود دارد. در این مقاله ما شایع ترین دلایل روشن شدن چراغ ترمز و آنچه می توانید برای برطرف کردن آن انجام دهید را بررسی می کنیم.

ترمز دستی شما درگیر است : شما مانند هر صاحب خودرویی، هنگام پارک ترمز دستی را درگیر کرده اید، اما اگر سعی کنید خودرو را حرکت دهید ، خودروی شما به شما اطلاع می دهد که با روشن شدن چراغ ترمز ، ترمز دستی را بخوابانید. حتی ممکن است نور با صدای تپش و چشمک زدن همراه باشد تا توجه شما را جلب کند. به همین ترتیب ، بسیاری از وسایل نقلیه مجهز به سنسوری هستند که به خودرو اطلاع میدهد وقتی ترمز دستی روشن است. اگر ترمز دستی حتی کمی خوابیده شود ، خودرو شما معتقد است که هنوز روشن است و قبل از اینکه از جاده دور شوید ، به شما هشدار می دهد. رانندگی با ترمز دستی خبر بدی است. شما با این کار می توانید ترمزها را بیش از حد گرم کنید ، به روغن ترمز آسیب برسانید یا دیسک و لنت ترمز را فرسوده کنید و فرسودگی را تسریع کرده و در نهایت نیاز به ترمزهای جدید داشته باشید.

روغن ترمز کم : این دومین و شایع ترین دلیل است که رانندگان چراغ ترمز را در پشت آمپر روشن می بینند. یک سنسور درون سیلندر اصلی ترمز میزان روغن ترمز موجود را اندازه گیری می کند. هنگامی که به اندازه کافی پایین می آید ، سنسور چراغ ترمز را روشن می کند تا به شما اطلاع دهد که سیستم ترمز باید بازرسی شود.

مشکلات ABS چراغ ترمز با چراغ ABS همراه باشد یا خیر : می تواند نشان دهنده وجود مشکل در سیستم ABS باشد. هنگامی که مشخص کردید ترمز دستی پایین است و مقدار زیادی روغن ترمز در مخزن وجود دارد ، یک مکانیک باید خودرو را بررسی کرده و کدهای تولید شده توسط رایانه داخلی خودرو را بررسی کند.

سنسورهای خراب و آسیب دیده : چراغ ترمز ممکن است در اثر خرابی سنسور روغن ترمز یا سنسور ترمز دستی روشن شود. یک مکانیک باید مشکل را پیدا کرده و در صورت لزوم آن را تعویض کند.

 چراغ ترمز دستی در پشت آمپر روشن میشود

چرا چراغ ترمز پشت آمپر روشن است؟

موارد کمی مانند روشن شدن چراغ هشدار ترمز در پشت آمپر باعث میشود خودرو خود را متوقف نمایید. وقتی چراغ هشدار ترمز خودرو شما روشن می شود ، به شما می گوید در سیستم ترمز مشکلی وجود دارد. نمی توان آن را به تعویق انداخت یا نادیده گرفت - هزینه به تعویق انداختن بررسی چراغ ترمز در پشت آمپر می تواند بسیار گران و بسیار خطرناک باشد.

چراغ هشدار ترمز = مشکل سیستم ترمز

 

تقریباً در هر خودرو ، کامیون یا SUV یک سری چراغ های هشدار دهنده روی پشت آمپر و داشبورد قرار دارد. در میان آنها چراغ هشدار سیستم ترمز وجود دارد که روشن می شود و به شما می گوید که در سیستم ترمز شما مشکلی وجود دارد.

شما نمی توانید آگاهانه با ماشین بدون ترمز رانندگی کنید ، اما برخی از رانندگان تقریباً همین کار را انجام می دهند و نادیده میگیرند که چراغ ترمز در پشت آمپر سعی دارد به آنها بگوید. هرگونه مشکل سیستم ترمز باید به عنوان یک مشکل ایمنی اصلی در نظر گرفته شود و تا زمانی که مشکل توسط یک مکانیک برطرف نشده است ، با خودرو خود رانندگی نکنید.

 

من ماشین خود را روشن کردم و چراغ ترمز در پشت آمپر روشن است :

در این شرایط باید چه کرد؟

اگر به تازگی ماشین خود را روشن کرده اید و متوجه شده اید که چراغ هشدار دهنده سیستم ترمز روشن است ، رانندگی با خودرو را به خطر نیندازید و ماشین را متوقف نمایید.

 

ابتدا بررسی کنید که آیا ترمز دستی کاملا خوابیده شده است یا خیر. برخی از خودروها دارای چراغ هشدار مشترک برای سیستم ترمز و ترمز دستی هستند. ترمز دستی خود را بررسی کرده و مکانیزم رهاسازی را بکشید تا از خوابیدن کامل آن اطمینان حاصل کنید. اگر چراغ داشبورد روشن باشد ، این به شما می گوید که یک مشکل در سیستم ترمز شما وجود دارد که می تواند مانع توقف خودرو شود. موتور را خاموش کرده و ترتیبی دهید تا خودرو به مکانیک مورد اعتماد شما منتقل شود.

 

من در حال رانندگی بودم که چراغ ترمز در پشت آمپر روشن شد - چه کاری باید انجام دهم؟

اگر در حال رانندگی هستید و چراغ هشدار ترمز روشن می شود یا بعد از فشار دادن پدال ترمز روشن می شود و روشن می ماند ، نیازی به نگرانی نیست - خودرو شما دارای دو سیستم هیدرولیک ترمز جداگانه است که پدال ترمز را به چرخ ها متصل می کند ، بنابراین حتی زمانی که با یک سیستم مشکل دارید ، می توانید با خیال راحت وسیله نقلیه خود را متوقف کنید. توجه داشته باشید که ممکن است با استفاده از یک سیستم هیدرولیک خودرو به سرعت متوقف نشود.

 

تا آنجا که ممکن است خودرو را به محل پارک یا شانه های جاده ببرید و به تدریج پدال ترمز را فشار دهید تا خودرو متوقف شود. هنگامی که با خیال راحت متوقف شد و از جریان ترافیک خارج شد ، ترتیبی دهید که خودرو را به تعمیرگاه مورد اعتماد خود منتقل کنید.

 

آگاه باشید - بررسی کنید که چراغ ترمز شما کار می کند

چراغ ترمز روی داشبورد را به عنوان بهترین دوست خود در نظر بگیرید که سعی دارد به شما بگوید ممکن است با خودرویی بدون ترمز رانندگی کنید. اما چراغ هشدار اگر کار نکند نمی تواند پیام خود را ارسال کند ، بنابراین کمی آگاه باشید و تأیید کنید که به درستی کار می کند. انجام این کار آسان است و می توانید هر بار که ماشین خود را راه می اندازید این کار را انجام دهید تا عادتتان گردد.

 

در هنگام راه اندازی خودرو ، پس از روشن شدن سیستم جرقه زنی و قبل از روشن شدن موتور ، تمام چراغ های هشدار دهنده روی پشت داشبورد ، از جمله چراغ هشدار ترمز ، روشن می شوند و پس از چند ثانیه ، همه باید خاموش شوند. این برای اطمینان از عملکرد صحیح همه چراغ های هشدار طراحی شده است - اگر در این نقطه چراغ ها روشن نشدند ، به این معنی است که لامپ یا منبع نور دیگر کار نمی کند و چراغ هشدار به درستی کار نمی کند.

 

هیچ مکان استانداردی برای چراغ های هشدار دهنده وجود ندارد ، اما می توانید با مرور دفترچه راهنمای خودرو ، آنهایی را که در وسیله نقلیه شما هستند ، آشنا شوید. به یاد داشته باشید ، چراغ هشدار ترمز شما در صورت کار نکردن نمی تواند شما را در مورد خطری هشدار دهد. اگر متوجه شدید که کار نمی کند ، از دفترچه راهنمای خود راهنمایی بگیرید تا مشخص شود کدام چراغ نیاز به تعویض دارد.

 

در مورد قطعات ترمز با کیفیت بیشتر بیاموزید ، قطعه خودرو خود را بیابید یا از کجا بخواهید قطعات خودرو خود را امروز بخرید.

 

 این مقاله در وبلاگ یدک رسان و در قسمت عمومی نوشته و با کلمات  چراغ ترمز در پشت آمپر ، روشن ماندن چراغ ترمز دستی  ، چراغ ترمز دستی ، خاموش کردن چراغ ترمز دستی ، علت چشمک زدن چراغ ترمز در پشت آمپر ، دلیل روشن بودن چراغ ترمز دستی ، چرا چراغ ترمز در پشت آمپر روشن میشود ، علت روشن شدن چراغ ترمز دستی و چرا چراغ ترمز دستی روشن می شود  برچسب گذاری شده است.

عمومی #چراغ ترمز دستی 
info[at]yadakresani.ir
Contact us
09904792259
تهران ، هروی ،
خ مکران ، پلاک ۹۶

 یدک رسانی  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

logo-samandehi

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.
Copyright © 2022
امداد رسانی فوری